Trwają zapisy na 2. Regionalne Forum Wolontariatu

Trwają zapisy na 2. Regionalne Forum Wolontariatu. Odbędzie się ono 8 grudnia w hotelu Qubus w Legnicy. W tym roku tematykę zdominuje wolontariat pracowniczy.

Pierwsza edycja forum spotkała się z ogromnym zainteresowaniem osób świadomie działających na rzecz innych. Wydarzenie wraca po rocznej przerwie i zgodnie z tematyką, poszerza krąg jego odbiorców, proponując uczestnikom pozyskanie specjalistycznej wiedzy, dotyczącej idei wolontariatu, jak również ważnego wątku zaangażowania społecznego pracowników firm, organizacji i instytucji.
- Od lat szkolimy organizatorów wolontariatu w Zagłębiu Miedziowym. Idziemy krok dalej i chcemy pokazać właścicielom, prezesom i dyrektorom firm, a także zarządzającym instytucjami, jak ważną rolę w każdym przedsiębiorstwie może odgrywać wolontariat pracowniczy. Dlatego zachęcam do udziału w wydarzeniu przedstawicieli samorządów, instytucji społecznych i organizacji pozarządowych oraz firm – mówi Jakub Należny, szef Centrum Wolontariatu Miejskiego #TEAMLegnica.
Wolontariat pracowniczy to dziś obszar, który kojarzy się ze zbiorowym zaangażowaniem i współdziałaniem na rzecz ważnych inicjatyw. To też integracja i wspólne budowanie pozytywnego wizerunku, ale również podnoszenie kompetencji. Chcemy dzielić się tą wiedzą, stad obecność na Forum przedstawicieli instytucji i firm z ogromnym doświadczeniem.
- Zagłębie Miedziowe to obszar, w którym możemy budować wspólnie wartościowe i potrzebne projekty. Cieszę się, że Legnica jest centrum spotkań i miejscem edukacji, a co za tym idzie, także integracji środowisk społecznych. Dziękuję również, że wydarzenie wspiera KGHM Polska Miedź SA – firma społecznie odpowiedzialna – podkreśla Tadeusz Krzakowski, prezydent Legnicy.
W pierwszej edycji Forum wzięło udział kilkuset uczestników. W tym roku, z uwagi na pandemię, obowiązują zapisy i ograniczona ilość miejsc. Forum to wykłady, ale też praktyczne warsztaty. Serdecznie zapraszamy do udziału i rejestracji tutaj:
https://konferencja.legnica.eu/wolontariat2021/
 
Program wydarzenia:

2. REGIONALNE FORUM WOLONTARIATU pn. „Świadomy wolontariat pracowniczy - inwestycją w samego siebie”
Środa, 8 grudnia 2021 roku w godz. 10.00 do 15.00
•         Rejestracja uczestników
•         Otwarcie Forum - prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski
•         „Let's start! Jak zacząć, czyli wolontariat pracowniczy od podstaw” - Izabela Dyakowska
•         How we do it? - dobre praktyki wolontariatu pracowniczego – moderator panelu - Piotr Stec
- Leroy Merlin Polska Wolontariat Pracowniczy w Fundacji Korporacyjnej - Agnieszka Bolek
- Siemens Polska Wolontariat Pracowniczy w Siemens Polska - Iwona Waszczykowska
- KYNDRY Wolontariat Pracowniczy w stylu ECO - Jarosław Jackowski, Agata Dańkowska
- VW Motor Polska RAZEM - nie osobno. Volkswagen Motor Polska w Polkowicach - Agnieszka Stefanko
•         PANEL DYSKUSYJNY - How we do it? - dobre praktyki wolontariatu pracowniczego
•         Coffee Time, czyli przerwa kawowa
•         Let’s do it! - Warsztaty równoległe do wyboru
- Leroy Merlin Jak wdrożyć wolontariat w firmie? Karta zasad wolontariatu pracowniczego - Agnieszka Bolek, Daniel Szulda
- Siemens Polska Angażowanie pracowników w wolontariat. Empatyczna rywalizacja między firmami - Iwona Waszczykowska

 

Pliki do pobrania

program_2_regionalnego_forum_wolontariatu-skompresowany.pdf
baner_2_forum_wolontariatu.pdf
Powrót na listę aktualności