LBO 2021. Powstanie park sportowy Arena Piekary. Wybrano wykonawcę

Firma Darmar wygrała przetarg na budowę boiska do siatkówki plażowej na osiedlu Piekary B. Był to trzeci przetarg na tę inwestycję.

Zadanie „Budowa parku sportowego Arena Piekary przy ul. Armii Krajowej i Okulickiego – miejsce sportu, rekreacji i wypoczynku ”, zostanie zrealizowane w ramach Legnickiego Budżetu Obywatelskiego 2021. Zakres inwestycji obejmuje: budowę boiska do siatkówki plażowej, budowę nawierzchni utwardzonych z kostki betonowej, zagospodarowanie miejsc wypoczynkowych.

Przypomnijmy, że dwa lata temu, także w ramach LBO, na tym terenie powstało nowoczesne boisko wielofunkcyjne o nawierzchni syntetycznej, do gry w piłkę nożną i ręczną. Kompleks sportowy zbudowano w miejscu trawiastego boiska. Inwestycja objęła m.in.: demontaż starych urządzeń, wykonanie nawierzchni poliuretanowej metodą natryskową w kolorze ceglanym, o wymiarach 18x31 m wraz z malowaniem białych linii na boisku, montażem bramek i piłkochwytów. Ułożony został nowy chodnik z kostki betonowej i zamontowane ławki.