<a href=Legnica Blues Day powraca w piątek. Publiczność rozgrzeje basista Lou Reed" />

W piątek (3 grudnia) w Sali Maneżowej Akademii Rycerskiej wystąpi Fernando Saunders Band. Na czele grupy stoi pochodzący z Detroit, niezwykle doświadczony basista Lou Reed, wokalista i producent doskonale odnajdujący się w funku, rocku, popie, jazzie, a nawet znacznie bardziej tanecznej estetyce.

Bilety w cenie 45 złotych do nabycia w Galerii Satyrykon (Rynek 36). Początek wydarzenia o godzinie 18, wejście od ulicy Ojców Zbigniewa i Michała.

Tym koncertem powraca Legnica Blues Day, prezentujący rozmaite formy gatunku stanowiącego korzenie muzyki gitarowej. Ostatni koncert z tego cyklu mogliśmy usłyszeć 29 marca 2019 r. Wystąpili wówczas Leszek Cichoński z zespołem oraz Gary Moore Tribute Band.

Fernando Saunders przede wszystkim znany jest z wieloletniej współpracy z legendarnym, nieżyjącym już wokalistą grupy The Velvet Underground - Lou Reedem, z którym nagrał wiele płyt studyjnych i koncertowych. Muzyczne CV Fernando jest zresztą niezwykle imponujące - główny bohater nadchodzącego Legnica Blues Day dzielił scenę między innymi z takimi artystami, jak Slash, Marianne Faithful, Jimmy Page, Joe Cocker, Eric Clapton, Luciano Pavarotti, Jeff Beck czy Ron Wood i Charlie Watts z The Rolling Stones! Trzeba przyznać, że ta lista robi wrażenie... Artysta aktualnie przygotowuje się do wydania najnowszej autorskiej płyty, zatytułowanej „We Are People”. Jak zapowiada sam Saunders, krążek powinien ukazać się jeszcze tej jesieni.