Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Legnica

Co musimy wiedzieć o współpracy z ekspertem kredytowym?

Wiele osób myśli o kredycie hipotecznym, ale tak naprawdę nie wie od czego zacząć. Czy dobrze jest wybrać eksperta kredytowego, a może bezpośrednio udać się do swojego banku? Czym zajmuje się ekspert kredytowy? Czy jest nam w stanie jakoś pomóc? Postaramy się poniżej odpowiedzieć na wszelkie nurtujące nas pytania.

Czy wiesz kim jest ekspert kredytowy?

Ekspert kredytowy jest specjalistą, którego zadaniem jest pomoc w przeprowadzeniu nas przez cały proces pozyskania hipotecznego kredytu. Ekspert kredytowy rozpoczyna swoją pracę od wytłumaczenia pojęć podstawowych, jak i także wyjaśnienia, na czym polega tak naprawdę kredyt hipoteczny. Następnie przeprowadza klienta, przez wszelkie etapy. Zaczyna od analizy ofert, a kończy na momencie już uruchomienia kredytu. Naszym zdaniem, ekspert finansowy dostępny powinien być zawsze dla klienta, gdy ten potrzebuje go oraz powinien udzielać odpowiedzi na wszelkie nurtujące nas pytania. Wszystko po to, aby całość była przez klienta zrozumiała.

Wiele osób zastanawia się dlaczego poleca się współpracę z ekspertem kredytowym, a nie doradcą. Słowo doradca zostało zarezerwowane dla osób, za których usługi płaci bezpośrednio klient, a nie bank. Jeśli pomocnik kredytowego wynagradza bank, to jest on ekspertem czy też specjalistą. Bardzo ważne jest to, że ekspert kredytowy podejmuje współpracuję naprawdę z wieloma bankami i zna ich wszelkie procedury aktualne, jak i także oferty. Dlatego też w przeciwieństwie do pracownika banku, jest w stanie wyszukać ofertę odpowiednią z pośród wielu, która dobrana będzie do potrzeb indywidualnych danego kredytobiorcy.

Jaki jest koszt usług eksperta kredytowego?

Usługi świadczone przez eksperta kredytowego są bezpłatne dla klientów, ponieważ wynagrodzenie specjalisty jest pokrywane przez bank. Nasuwa się w tym momencie obawia, czy na pewno ekspert kredytowy polecając konkretną ofertę nie kieruje się wysokością swojej prowizji, zamiast dobrem swojego klienta? Aby takiej sytuacji móc uniknąć, banki zastosowały bardzo przybliżone stawki prowizyjne. Do tego, jeśli mamy do czynienia z doświadczonym oraz mądrym ekspertem, który głównie pracuje dzięki poleceniom swoich klientów, to jesteśmy przekonani, że elementem zdecydowanie cenniejszym jego wynagrodzenia będzie nasze plecenie, niż zarobienie na naszym kredycie jakiegoś ułamka procenta więcej.

Wyraźnie w tym miejscu możemy dostrzec, że nasz interes to także interes naszego specjalisty. Aby polecić danego eksperta swoim bliskim, musimy w pierwszej kolejności być zadowolonym z jego usług. Zadowoleni będziemy wtedy, gdy nas profesjonalnie obsłuży, a do tego pomoże wybrać najlepszy kredyt hipoteczny.

Musimy pamiętać, że bardzo ważny jest wybór dobrego i godnego polecenia eksperta kredytowego. Poświęćmy na niego nieco więcej czasu, ale bądźmy pewni, że ten wybór jest strzałem w dziesiątkę. Gdy zdecydujemy się na odpowiedniego specjalistę, to wszystko co później nastąpi będzie o wiele, wiele łatwiejsze.