Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Legnica

Ruszają warsztaty „Tak oddycha Legnica”

Znane są już terminy bezpłatnych spotkań dla osób potrzebujących rehabilitacji po przebytym covid-19.

W trzech częściach miasta – na Piekarach, osiedlu Kopernik oraz w centrum, odbędą się warsztaty „Tak oddycha Legnica”, skierowane do osób po przebytej chorobie covid-19.

Jest to projekt miejski i legnickiego szpitala wspierający mieszkańców potrzebujących rehabilitacji. Projekt zainaugurowano w czerwcu tego roku i promowano go przez okres wakacji. Teraz przyszedł czas na konkretne działania. Zaplanowano trzy spotkania w różnych częściach miasta. Ich inicjatorami są pracujący w szpitalu rehabilitanci.

- „Tak oddycha Legnica” - to idea warsztatów edukacyjnych, którymi dotknięci są covidowi ozdrowieńcy, zmagający się z następstwami choroby, wpływającymi na codzienne funkcjonowanie organizmu (spadek kondycji, duszność, zaburzenia koncentracji i pamięci) oraz osoby narażone na zachorowanie na covid-19.

Warsztaty będą prowadzone przez specjalistów z dziedziny fizjoterapii, dietetyki, neurologopedii, zajmujących się na co dzień pacjentami po przebytej chorobie covid-19 oraz pacjentami kardiologicznymi i neurologicznymi – mówi Justyna Bugała-Szpak, fizjoterapeutka i koordynatorka fizjoterapeutów Oddziału Rehabilitacji Kardiologicznej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy.

Pierwszy warsztat odbędzie się 29 września (w godz. 15-18) w centrum miasta (Rynek 19) w Centrum Wolontariatu Miejskiego #TEAMLegnica, a kolejne - na osiedlu Kopernik (19.10, SDM Kopernik) i Piekarach (17.11, SDK Atrium).

- Zależało nam, aby z warsztatów skorzystało jak najwięcej legniczan, zatem zaprosiliśmy do współpracy legnickie spółdzielnie mieszkaniowe, które użyczają swe osiedlowe domy kultury. Za tę otwartość dziękujemy i zachęcamy kolejnych partnerów do współpracy przy projekcie. Chętnych prosimy o kontakt mailowy (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) – mówi Ewa Szczecińska-Zielińska, dyrektor Wydziału Promocji i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Legnicy.

W trakcie trwania warsztatów będzie możliwość uzyskania konsultacji neurologopedycznej (testy pamięci, funkcji wzrokowo-przestrzennych, zaburzeń koncentracji i uwagi). Zajmie się tym Jolanta Zdanowska, neurologopeda Oddziału Neurologii Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy, specjalista zaburzeń funkcji poznawczych.

Podczas warsztatów zalecany będzie strój sportowy, wygodne obuwie oraz ręcznik i woda. Warsztaty Nordic Walking odbędą się na zewnątrz budynku.

 

Obowiązują zapisy:

tel. 76 7211973

poniedziałek-czwartek, w godzinach 12.00-14.00

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

messeneger, facebook/Tak oddycha Legnica

W ofercie warsztatów znajdują się:

1. Warsztaty Nordic Walking z elementami technik oddechowych do 60 min

Ewelina Andrusiak, fizjoterapeuta Oddziału Rehabilitacji Kardiologicznej i Pocovidowej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy, certyfikowany instruktor Nordic Walking Polskiego Stowarzyszenia Nordic Walking

2. Warsztaty Ćwiczeń Oddechowych do 60 min

Justyna Bugała-Szpak, fizjoterapeuta Oddziału Rehabilitacji Kardiologicznej i Pocovidowej  Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy

3. Warsztaty Gimnastyki Domowej do 60 min

Sylwia Medyk, fizjoterapeuta Oddziału Rehabilitacji Kardiologicznej i Pocovidowej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy

4. Warsztaty edukacyjne „Wzmocnij Odporność Dietą” do 60 min

Katarzyna Traczuk-Bernat, dietetyk kliniczny Oddziału Rehabilitacji Kardiologicznej i Pocovidowej  Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy, nauczyciel akademicki PWSZ im. Witelona w Legnicy.

 

Organizatorzy przedsięwzięcia to Miasto Legnica, Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Legnicy oraz partner - Polskie Stowarzyszenie Nordic Walking. Udział w projekcie jest bezpłatny!

Galeria zdjęć

powiększ zdjęcie: Ruszają warsztaty „Tak oddycha Legnica”
powiększ zdjęcie: Ruszają warsztaty „Tak oddycha Legnica”
powiększ zdjęcie: Ruszają warsztaty „Tak oddycha Legnica”
Powrót na listę aktualności