Poznaj zalety opon letnich

Przeglądając oferty sklepów internetowych z oponami takich jak https://noweopony.pl/ można zacząć zastanawiać się czy zakup dwóch kompletów opon ma sens, dlaczego po prostu nie zakupić opon wielosezonowych? Jakie więc powody przemawiają za tym, że warto zainwestować w opony letnie do samochodu?

Trudny dylemat

Wiele osób każdego roku staje przed poważnym dylematem – czy po raz kolejny wymieniać opony na letnie czy może zdecydować się tym razem na wygodniejsze rozwiązanie jakim jest zakup opon całorocznych. Przy wyborze opon letnich warto przejrzeć ofertę sklepu internetowego pod adresem https://noweopony.pl/opony/letnie. Każde z tych rozwiązań ma swoje wady i zalety, więc warto przyjrzeć się tej kwestii nieco bliżej.

Kiedy potrzebne są opony letnie?

Jak podają eksperci, opony letnie należy stosować jeśli temperatura na zewnątrz przekracza granicę 7 stopni Celsjusza. Warto mieć świadomość tego, że pogoda bywa czasem kapryśna, więc pod tym względem najlepszą opcją jest sprawdzenie prognozy długoterminowej i odpowiednio wcześniej zamówienie wymiany opon. Wymianę opon najlepiej przeprowadzać w okresach czasu w których temperatura utrzymuje się na podobnym poziomie, ponieważ nagły atak zimy może spowodować, że szybka wymiana opon na letnie w pierwszych dniach wiosny nie była dobrym rozwiązaniem.

Jak dokonać wyboru najlepszych opon letnich?

Przy wyborze opon letnich do pojazdu należy wziąć pod uwagę przede wszystkim własne potrzeby. Jeśli poruszamy się samochodem często to zakup wysokiej jakości opon, które pozwolą na dużą oszczędność paliwa będzie miał swoje uzasadnienie. Należy też pamiętać, że przy wyborze odpowiedniego modelu opon należy sprawdzić specyfikę pojazdu oraz to w jaki sposób wykorzystujemy samochód – czy sporadycznie, czy może jest on wykorzystywany bardzo często, na przykład w ramach wykonywanej pracy. Kolejną kwestią jest oczywiście budżet jaki chcemy przeznaczyć na zakup opon. Warto pod tym względem ustawić na początek konkretne widełki cenowe, aby po prostu nie wydawać dużych kwot na zakup jeśli faktycznie nie jest to konieczne. Producenci opon zachęcają swoimi sloganami, ale najbardziej istotne kwestie, które pozwalają porównać parametry i osiągi poszczególnych opon są dostępne na wyciągnięcie ręki w postaci parametrów typu przyczepności na mokrej nawierzchni oraz oporów toczenia.

Zalety opon letnich

Osoby, które wahają się między wyborem opon wielosezonowych i opon letnich mogą mieć twardy orzech do zgryzienia. Wynika to z tego, że producenci opon zachwalają oba te rozwiązania i dokonanie wyboru nie jest wcale łatwe i w gruncie rzeczy zależy od konkretnych potrzeb kierowcy. Z pewnością istotną kwestią jest to jak często użytkujemy pojazd, ponieważ wśród wad opon całorocznych jest to, że mogą one się szybko zużywać, szczególnie jeśli preferujemy dynamiczną jazdę. Nie jest to jednak regułą i obecne rozwiązania na rynku pozwalają ograniczyć tego typu wadę do minimum. Tak więc jedną z zalet opon letnich jest po prostu to, że są one niezwykle wytrzymałe, oczywiście pod warunkiem stosowania ich zgodnie z sezonem.

Opony letnie trzymają się mocno jezdni, co pozwala na łatwiejsze prowadzenie i komfort jazdy, a także pozwala to pojazdowi na zwinniejsze reagowanie na niespodziewane sytuacje na drodze. Dotyczy to także łatwiejszego wchodzenia w ostre zakręty. Wśród kolejnych znaczących zalet warto wymienić to, że opony letnie w porównaniu do całorocznych generalnie mniej hałasują oraz dość często wyróżniają się lepszą efektywnością pod kątem zużycia paliwa. Ostatnią z zalet jest to, że są po prostu tańsze od opon wielosezonowych.