Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Legnica

LBO 2021. Miasto poszukuje wykonawcy na wymianę ogrodzenia placu zabaw

Ogłoszony został przetarg na wymianę ogrodzenia na terenie Przedszkola nr 19 przy ul. Tatrzańskiej 11 na osiedlu Piekary A. Termin składania do 11 czerwca. Zadanie zostanie zrealizowane w ramach Legnickiego Budżetu Obywatelskiego, finansowanego przez miasto.

Zakres inwestycji obejmuje: demontaż istniejącego ogrodzenia z siatki wraz z bramą i furtką, ręczną rozbiórkę konstrukcji betonowych, dostawę i montaż kompletnego ogrodzenia z paneli oraz bramy.  

Przypomnijmy. W minionym roku także  w ramach LBO w tym przedszkolu powstał piękny plac zabaw wraz ze strefą gier i aktywnego wypoczynku. We wcześniejszych edycjach LBO w tej części miasta przy ul. Tatrzańskiej wykonana została siłownia pod chmurką wraz ze stolikami do gry w karty, szachy i ławkami oraz posadzono drzewka i krzewy.

Z kolei w Szkole Podstawowej nr 16 powstał nowoczesny i bezpieczny plac zabaw. Tutaj na sztucznej nawierzchni zamontowano m.in.: sześciokąt wielofunkcyjny z drążkami i linami, trzy wieże, huśtawkę i ławki. W rejonie ulic: Pomorskiej, Warmińskiej i Karkonoskiej ułożono kilkaset metrów chodników z kostki betonowej.

Uporządkowano teren na górce przy siedzibie spółdzielni mieszkaniowej, która zimą służy najmłodszym do zjeżdżania na sankach. Położono tu nawierzchnię szutrową, by nie było ślisko. Teren oświetlają lampy solarne. Odpocząć można na wygodnych ławkach.