Teatr Modrzejewskiej zaprasza na Alfabet Klasycznego Koproducenta. Nie przegap

Już w najbliższy piątek  18 grudnia zobaczymy Alfabet Klasycznego Koproducenta -  zbudowany na charakterystycznym dla obu narodów poczuciu humoru i mniej charakterystycznym, ale jednak wspólnie wypracowanym dystansie.   O godz. 19.00 (czasu polskiego) na YouTubie Teatru Modrzejewskiej i o godz. 22.00 (czasu gruzińskiego) na YT Teatru Dramatycznego w Batumi. https://culture.pl/pl

Spektakl Klasyczna koprodukcja Katarzyny Knychalskiej w reżyserii Jacka Głomba miał premierę w październiku 2019 roku w Batumi. W 2020 roku planowano pokazać go w Gruzji kolejny raz. Niestety, rozwój pandemii zmusił ekipę realizatorów do kreatywnej zmiany planów. Skoro nie da się spotkać na żywo z gruzińską publicznością i z zaprzyjaźnionymi artystami z Batumi, trzeba  utrzymać współpracę w formie, jaka jest nam teraz dostępna – zdalnie.

I tak właśnie powstał pomysł na stworzenie teatralnego „making of”. Klasyczna koprodukcja to spektakl, który doskonale nadaje się do przetworzenia w taką formę. Już sam jego tytuł zakładał pewną metateatralność – jest to opowieść nie tylko o dwóch krajach i ich mieszkańcach, ale także o bezpośrednim spotkaniu artystów, czyli o trudnej przygodzie współpracy koprodukcyjnej.

Alfabet Klasycznego Koproducenta został zbudowany na charakterystycznym dla obu narodów poczuciu humoru (i mniej charakterystycznym, ale jednak wspólnie wypracowanym dystansie). Nie ucieka od trudnych czy bolesnych elementów pierwotnego spektaklu - tematu wojny, traum czy słabości narodowych. Umieszcza je jednak w ramie nastroju przyjaznej, choć czasem skomplikowanej współpracy, aby uchwycić fenomen tej tajemniczej chemii między Polakami i Gruzinami, która sprawia, że każde spotkanie obu narodów skutkuje szczerą i długotrwałą sympatią.

Premiera 18 grudnia 2020 r. o godz. 19.00 (czasu polskiego) na YouTubie Teatru Modrzejewskiej  i o godz. 22.00 (czasu gruzińskiego) na YT Teatru Dramatycznego w Batumi.

scenariusz: Katarzyna Knychalska

montaż: Karol Budrewicz

animacje: Bartosz Bulanda, Mariusz Wolański

opieka reżyserska: Jacek Głomb

muzyka: Bartek Straburzyński

opieka scenograficzna: Małgorzata Bulanda

zdjęcia: realizacja zespołowa

przekład: Tatia Ambardniszwili

 

Źródło: Teatr Modrzejewskiej