Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Legnica

Nie odpuszczamy. Walczymy z koronawirusem

Wydział Zarządzania Kryzysowego nie zwalnia tempa w walce z COVID-19. W tym tygodniu planowanych jest wiele działań chroniących mieszkańców.

  Funkcjonujący w strukturach Urzędu Miasta Legnicy Wydział Zarządzania Kryzysowego i Obrony Cywilnej, codziennie prowadzi działania związane z przeciwdziałaniem epidemii. Jak informuje dyrektor wydziału, w tym tygodniu zaplanowano m.in. działania związane z dezynfekcją, choć częściowo są one uzależnione od pogody.

- W tym tygodniu, oprócz prowadzonej od początku pandemii dezynfekcji autobusów, będą także odkażane przystanki i ławki w miejscach, gdzie legniczanie spędzają wolny czas – mówi Sławomir Masojć, szef  WZK i OC,

Legnickie placówki oświatowe niemal codziennie otrzymają kolejne partie środków dezynfekujących, maseczek i fartuchów ochronnych. Do placówek trafiły też  ozonatory do odkażania pomieszczeń.  Przypomnijmy też, że miasto niedawno otrzymało z  Ministerstwa Zdrowia, ponad 8 ton płynów dezynfekujących, 30 tysięcy maseczek medycznych i 200 termometrów do pomiaru temperatury ciała. 1 października dostarczona zostanie kolejna partia środków ochrony, m.in. dla legnickiej oświaty. Miasto posiada też własne środki ochrony – wydawanie ich zależy od potrzeb danej instytucji lub jednostki.

Jak poinformował szef ZKOC prezydenta Tadeusza Krzakowskiego na dzisiejszym spotkaniu w ratuszu, na bieżąco monitorowana jest sytuacja w sklepach wielkopowierzchniowych.  Te placówki przykładają bardzo dużą wagę do zasad bezpieczeństwa, czyli noszenia maseczek, dezynfekcji rąk i trzymania dystansu przez klientów.  Warto też podkreślić, że mieszkańcy w znacznej większości, przestrzegają w marketach podstawowych zasad ochrony osobistej. 

- Bardzo dziękuję za to i chcę podkreślić, że zależy nam na Państwa zdrowiu i bezpieczeństwie. Apeluję nadal o dbanie o siebie i swoich bliskich stosując się do zaleceń sanitarnych – podkreśla prezydent.