Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Legnica

Legniccy dzielnicowi w dalszym ciągu sprawdzają, czy osoby objęte kwarantanną znajdują się pod wskazanymi adresami. Sprawdzenie takie odbywa się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, głównie telefonicznie za pomocą służbowego telefonu komórkowego, z odległości umożliwiającej potwierdzenie pobytu osoby w wyznaczonym miejscu - bez bezpośredniego kontaktu. Policjanci informują również o zainstalowaniu w telefonach komórkowych aplikacji kwarantanna domowa.

Legniccy policjanci w dalszym ciągu podczas codziennej służby sprawdzają, czy osoby objęte kwarantanną domową znajdują się pod wskazanym adresem. Funkcjonariusze przynajmniej raz na dobę z zachowaniem zasad bezpieczeństwa dokonują sprawdzenia, czy wskazane osoby znajdują się w miejscach kwarantanny oraz czy nie potrzebują pomocy. Zebrane informacje na bieżąco są przekazywane do odpowiednich służb sanitarnych.

Przypominamy, aby osoby objęte kwarantanną stosowały się do zaleceń wszystkich służb. Apelujemy o wzajemne wsparcie, ostrożne zachowanie w kontaktach międzyludzkich oraz pozostanie w domach, jeśli nie ma konieczności wyjścia. Od dzisiaj policjanci, będą informować osoby objęte kwarantanną o możliwości zainstalowania w swoich telefonach komórkowych aplikacji kwarantanna domowa, więcej informacji na temat aplikacji znajdziesz tutaj

Osoby potrzebujące pomocy mogą telefonicznie oraz mailowo skontaktować się ze swoim dzielnicowym. Policjant, po otrzymaniu takiej informacji uruchomi procedurę z odpowiednimi instytucjami pomocowymi. Jeśli nie wiesz, kto jest Twoim dzielnicowym zainstaluj w swoim telefonie aplikację Moja Komenda lub wejdź w zakładkę Twój dzielnicowy na stronie internetowej legnickiej Policji www.legnica.policja.gov.pl.

podkom. Jagoda Ekiert

Powiązane wiadomości