Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Legnica

Na celowniku legnickiej drogówki znalazł się kierowca, który zbagatelizowali ograniczenie prędkości w Prochowicach. Kierujący w terenie zabudowanym jechał z prędkością 120 km/h. 19-latek stracił prawo jazdy na 3 miesiące, dostał wysoki mandat, a na jego konto wpłynęło 10 punktów karnych. Pamiętajmy, że prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.

Bezustannie na naszych drogach, w szczególności na terenie zabudowanym nie brakuje amatorów szybkiej jazdy, którzy zapominają, że nadmierna prędkość jest przyczyną wielu tragicznych zdarzeń drogowych.

Wczoraj o godzinie 21.00 policjanci legnickiej drogówki zatrzymali 19-letniego mieszkańca Lubina, który kierował Audi z prędkością 120 km/h. na terenie zabudowanym w Prochowicach. Mężczyzna jechał, aż o 70 km/h więcej niż wynosi dopuszczalna prędkość. Kierowca za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym i 10 punktami karnymi. Ponadto policjanci na okres trzy miesiące zatrzymali mu prawo jazdy.

Jak szybko rośnie wskazówka Twojego szybkościomierza, tak nasze szanse na przeżycie w zdarzeniu drogowym maleją. Noga z gazu !!!

podkom. Jagoda Ekiert

Galeria

Powiązane wiadomości