Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Legnica

Kilka kilogramów zabezpieczonych narkotyków oraz substancji chemicznych i urządzenia służące do konfekcjonowania środków odurzających i psychoaktywnych to efekty pracy policjantów z Zespołu Narkotykowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy. Kryminalni zatrzymali do sprawy dwóch mężczyzn podejrzanych o narkotykowy proceder. Czarnorynkową wartość zabezpieczonych substancji oszacowano na kwotę około 500 tys. złotych. Wczoraj sąd wobec jednego z nich zastosował trzymiesięczny areszt.

Kryminalni z Zespołu do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Legnicy od dłuższego czasu „przyglądali się” osobom podejrzanym o przestępczość narkotykową na terenie Legnicy. W wyniku zaplanowanych działań policjanci, kilka dni temu weszli do jednego z mieszkań na terenie miasta. W trakcie przeszukania funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli m.in. ponad 3 kilogramy marihuany, ponad kilogram metamfetaminy, blisko 200 gram amfetaminy, 76 tabletek MDMA, kokainę oraz blisko kilogram nieustalonej na chwilę obecną sproszkowanej i skrystalizowanej substancji. Środki odurzające i psychoaktywne były ukryte na półkach w szafie, szufladzie, a także w lodówce. W mieszkaniu kryminalni znaleźli także sprzęt służący do konfekcjonowania narkotyków. Czarnorynkową wartość zabezpieczonych substancji oszacowano na kwotę około 500 tys. złotych.

Do sprawy zatrzymano dwóch legniczan w wieku 32 i 40 lat. Mężczyźni wielokrotnie byli zatrzymywani do różnego rodzaju przestępstw. Usłyszeli zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków oraz wprowadzania ich do obrotu, w tym starszemu z ich przedstawiono zarzut w warunkach recydywy. W środę Prokurator Rejonowy w Legnicy zastosował wobec 32-latka dozór policji. Natomiast wobec 40-latka zastosowano tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy.

Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie znacznej ilości narkotyków przewiduje karę więzienia do 10 lat, a w przypadku wprowadzania ich do obrotu nawet do lat 12. W przypadku dopuszczenia się czynu, będąc uprzednio skazanym za tego typu przestępstwo, sąd może wymierzyć karę w wysokości do górnej granicy ustawowego zagrożenia zwiększonego o połowę.

podkom. Jagoda Ekiert

Galeria

Powiązane wiadomości