W minioną sobotę w godzinach wieczornych na ul. Jaworzyńskiej w Legnicy przy zjeździe na A4 doszło do wypadku drogowego. W wyniku zderzenia dwóch pojazdów, śmierć na miejscu poniosła 10-letnia pasażerka pojazdu marki Fiat Punto. Apelujemy o rozsądek i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, aby wszyscy podróżujący bezpiecznie dotarli do celu podróży.

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w minioną sobotę na ul. Jaworzyńskiej w Legnicy przy zjeździe na A4. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego wynika, że z niewyjaśnionych na chwilę obecną przyczyn kierujący pojazdem marki Fiat Punto przejechał pas zieleni i zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się z prawidłowo jadącym pojazdem marki Mercedes Sprinter, po czym wpadł do przydrożnego rowu.

W tym czasie dwóch funkcjonariuszy z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Legnicy, którzy są również ratownikami medycznymi, wracali z zabezpieczenia manifestacji we Wrocławiu i zauważyli zdarzenie. Policjanci natychmiast przystąpili do udzielania pomocy poszkodowanym. Na miejsce zostały skierowane policyjne patrole, pogotowie i straż pożarna. Pomimo natychmiastowej reanimacji, jaką podjęli funkcjonariusze, niestety 10-letniej pasażerki Fiata nie udało się uratować. Druga z pasażerek i kierowca Fiata w ciężkim stanie zostali przewiezieni do szpitala. Kierujący Mercedesem był trzeźwy, natomiast drugiemu kierowcy została pobrana krew do badań. Wykonywane na miejscu czynności prowadzone były pod nadzorem prokuratora. Obecnie trwa wyjaśnianie wszelkich okoliczności tego zdarzenia.

Funkcjonariusze apelują do kierujących o rozwagę. Jedźmy rozważnie, ostrożnie, przestrzegając przepisów ruchu drogowego. Dostosujmy prędkość do warunków panujących na drodze. Bezpieczeństwo na naszych drogach zależy przede wszystkim od samych kierujących. Umiejętności przewidywania zagrożenia oraz odpowiednia, szybka reakcja powoduje uniknięcia zdarzenia z innym pojazdem.

Pamiętajmy, także o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, o zapinaniu pasów oraz właściwym zabezpieczeniu przewożonych dzieci. Życie i zdrowie, które w ten sposób chronimy, są bezcenne

sierż. szt. Anna Tersa

Powiązane wiadomości