Działania legnickich funkcjonariuszy doprowadziły do zatrzymania 29-latka podejrzanego o posiadanie i przygotowanie do wprowadzenia narkotyków do obrotu oraz uprawę konopi. Funkcjonariusze podczas przeszukania miejsca zamieszkania mężczyzny zabezpieczyli narkotyki oraz sadzonki konopi. Wobec mieszkańca gminy Miłkowice zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Miejskiej Policji w Legnicy, w wyniku realizacji sprawy operacyjnej, zatrzymali 29-latka podejrzanego o przestępstwa narkotykowe. Podczas przeprowadzonego przeszukania w miejscu zamieszkania mężczyzny, funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli środki odurzające w postaci marihuany, z których można byłoby uzyskać blisko 600 porcji handlowych tego narkotyku, kilkanaście sztuk sadzonek konopi oraz kilka działek metamfetaminy.

Materiał dowodowy zgromadzony przez funkcjonariuszy pozwolił na postawienie zarzutu posiadania i przygotowania do wprowadzenia narkotyków do obrotu oraz uprawy konopi. Mężczyzna już wcześniej był karany za tego typu przestępstwa w związku z czym będzie odpowiadał w warunkach recydywy.

Zatrzymany odpowie teraz przed sądem. Za popełnione przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności do 4,5 roku. Wobec mężczyzny zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

sierż. szt. Anna Tersa

Powiązane wiadomości