Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy po pościgu zatrzymali 40-letniego mieszkańca powiatu bolesławieckiego. Mężczyzna w Okmianach nie zatrzymał się do kontroli drogowej i rozpoczął ucieczkę. W miejscowości Groble, kierujący stracił panowanie nad motocyklem, w wyniku czego wjechał do rowu i dalej kontynuował ucieczkę pieszo. Jak się okazało, mężczyzna miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, kierował pod wpływem narkotyków, posiadał przy sobie kilka działek metamfetaminy i był poszukiwany do odsiadki na rok i 3 miesiące pozbawienia wolności. Dodatkowo okazało się, że motocykl, którym się poruszał został utracony na terenie powiatu bolesławieckiego. Za popełnione przestępstwa grozi kara do 5 więzienia.

Do policyjnego pościgu doszło w miniony piątek o godzinie 22.40. Funkcjonariusze legnickiej drogówki w miejscowości Okmiany zauważyli poruszający się motocykl, który miał niesprawne tylne światła. Policjanci natychmiast zawrócili i ruszyli za nim. Włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, aby zatrzymać pojazd do kontroli drogowej. Mężczyzna siedzący za kierownicą Yamahy, widząc sygnały dawane przez funkcjonariuszy gwałtowanie przyśpieszył i rozpoczął ucieczkę w kierunku miejscowości Krzywa.

Po kilku kilometrach pościg ten zakończył się na trasie pomiędzy miejscowościami Groble a Stary Łom, po tym jak uciekający mężczyzna stracił panowanie nad motocyklem i wjechał do rowu. 40-latek porzucił pojazd i rozpoczął ucieczkę pieszo. Funkcjonariusze błyskawicznie wysiedli z radiowozu i ruszyli za nim w pieszy pościg. Po kilkunastu metrach biegu, mężczyzna był już w rękach mundurowych.

Mężczyzna był trzeźwy, ale szybko stało się jasne, że powód jego ucieczki był zupełnie inny. Okazało się bowiem, że kierujący miał aktywny sądowy zakazy prowadzenia pojazdów oraz był poszukiwany do zakładu karnego, celem odbycia w nim kary roku i 3 miesięcy pozbawienia wolności za popełnione przestępstwa przeciwko mieniu tj. kradzieże z włamaniem. To jednak nie koniec problemów 40-latka. Funkcjonariusze przebadali mężczyznę testerem narkotykowym, który wskazał wynik pozytywny na zawartość w jego organizmie narkotyków w postaci metamfetaminy. Podczas przeszukania, policjanci znaleźli przy nim kilka działek metamfetaminy. Dodatkowo po sprawdzeniu motocykla w policyjnych systemach okazało się, że został on utracony na terenie powiatu bolesławieckiego.

Zatrzymany mężczyzna został umieszczony w policyjnym areszcie. 40-latek za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, niestosowanie się do sądowego zakazu prowadzenia pojazdów, posiadanie narkotyków i kierowanie pod ich wpływem może wydłużyć swój pobyt za kratami nawet o kolejne 5 lat.

mł.asp. Jagoda Ekiert

Powiązane wiadomości