Awaria sieci cieplnej przy ul. Koskowickiej usunięta - ciepło wraca do mieszkań w Legnicy

Wojewódzkie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Legnicy S.A. informuje, że usunięto awarię magistrali Dn500 przy ul. Koskowickiej; dostawy ciepła mają być przywrócone w ciągu kilku godzin.
- Sprawdź jak Legnica odzyskuje ogrzewanie po awarii
- Zobacz co zrobiło Wojewódzkie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej i kiedy nastąpi pełny powrót ciepła
Sprawdź jak Legnica odzyskuje ogrzewanie po awarii
WPEC poinformowało o zakończeniu prac naprawczych uszkodzonego odcinka magistrali Dn500 przy ul. Koskowickiej. To kluczowa nitka sieci, od której zależą dostawy ciepła do wielu budynków mieszkalnych i instytucji w mieście. Pracownicy przedsiębiorstwa prowadzili działania usuwające usterkę przez ostatnie godziny, a teraz trwają prace związane z przywróceniem pełnej ciągłości dostaw.
Zobacz co zrobiło Wojewódzkie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej i kiedy nastąpi pełny powrót ciepła
Wojewódzkie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Legnicy S.A. informuje, że dostawy ciepła powinny zostać wznowione w ciągu najbliższych kilku godzin. Proces rozruchu sieci i stabilizacji parametrów może zająć trochę czasu, dlatego mieszkańcy mogą jeszcze przez krótki okres odczuwać nieregularności w ogrzewaniu. Przedsiębiorstwo podziękowało mieszkańcom za cierpliwość i wyrozumiałość podczas naprawy.
Jeśli po upływie wskazanego czasu problem nadal będzie występował, warto zgłosić awarię bezpośrednio do WPEC, aby technicy mogli sprawdzić lokalne przyłącza i ewentualne utrudnienia indywidualne.
na podstawie: UM Legnica.
Autor: krystian