Sportowy piątek w Legnicy: otwarcie boisk i bieżni w parku miejskim
W najbliższy piątek mieszkańcy będą mieli okazję uczestniczyć w wielkim otwarciu nowo przebudowanych boisk piłkarskich oraz bieżni lekkoatletycznej. Wydarzenie, organizowane przez OSiR, obfituje w różnorodne atrakcje sportowe, które z pewnością przyciągną zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Modernizacja infrastruktury sportowej w pełnym rozkwicie

W ramach projektu "Przebudowa infrastruktury sportowej i rekreacyjnej" w naszym mieście, zakończono już kilka znaczących inwestycji. W ostatnim czasie zakończono prace nad modernizacją boisk piłkarskich oraz bieżni lekkoatletycznej w parku miejskim. To jednak nie jedyne tego typu inwestycje w naszym mieście. Kompleksowa modernizacja bazy sportowej II Liceum Ogólnokształcącego, która obejmuje budowę wielofunkcyjnych boisk do gier zespołowych i tenisa, jest nadal w toku. W ubiegłym roku oddano do użytku zmodernizowane boisko piłkarskie z nawierzchnią ze sztucznej trawy przy Zespole Szkół Budowlanych.

Otwarcie boisk i bieżni lekkoatletycznej w parku miejskim

Najważniejszym elementem tegorocznych prac była modernizacja boiska piłkarskiego z nawierzchnią ze sztucznej trawy oraz 6-torowej bieżni lekkoatletycznej przy Stadionie Miejskim im. Orła Białego w parku miejskim. Prace te zostały przeprowadzone przez firmę Bud Ziem, która jako jedyna złożyła ofertę na wykonanie tej inwestycji. Koszt całego zadania wyniósł 18 mln 566 tys. 850 zł, z czego ponad 15,7 mln zł miasto pozyskało z rządowego funduszu Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych.

Sportowy piątek pełen atrakcji

Z okazji zakończenia prac modernizacyjnych, OSiR zaprasza wszystkich mieszkańców na sportowy piątek, który odbędzie się 12 lipca na nowo otwartych boiskach treningowych w parku miejskim. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 17:00 tanecznym krokiem podczas zumby, którą poprowadzi Adam. To doskonała rozgrzewka przed treningiem biegowym z grupą Biegam Bo Lubię Legnica, który odbędzie się równolegle z zajęciami jogi prowadzonymi przez Olgę Pirecką. Udział w zajęciach jest bezpłatny, a zgłoszenia można przesyłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie pod numerem 76 7233801.

Harmonogram zajęć

17:00 - 18:00: Zumba

18:00 - 19:00: Joga

18:00 - 19:00: Trening biegowy

To wydarzenie to doskonała okazja, by aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu i cieszyć się nową infrastrukturą sportową, która z pewnością posłuży mieszkańcom przez wiele lat. Zachęcamy wszystkich do udziału i wspólnego świętowania tego ważnego momentu dla naszego miasta.


Wg inf z: Urząd Miasta Legnica