Premiera spektaklu
Już w tę niedzielę, 16 czerwca, legnicki Teatr Modrzejewskiej zaprasza na premierę spektaklu "Momo". To adaptacja niezwykłej powieści Michaela Ende, która od lat zachwyca zarówno dzieci, jak i dorosłych.
  1. Premiera spektaklu "Momo" w Teatrze Modrzejewskiej
  2. Happening z udziałem dzieci z przedszkoli
  3. Opis fabuły i główne przesłanie książki
  4. Informacje o twórcach spektaklu

W środowe przedpołudnie na placu Słowiańskim odbył się happening promujący sztukę, w którym uczestniczyły dzieci z przedszkoli „Moja bajka” oraz Miejskiego Przedszkola nr 10. Wydarzenie to było nie tylko atrakcją dla najmłodszych, ale także świetną okazją do zapowiedzi niedzielnej premiery.

Spektakl „Momo” to adaptacja klasycznej książki Michaela Ende, zatytułowanej „Momo albo osobliwa historia o złodziejach czasu i dziewczynce, która odzyskała dla ludzi skradziony im czas”. Ta niezwykła opowieść, która została przetłumaczona na ponad 40 języków i wydana w milionach egzemplarzy, zyskała status kultowej lektury zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych. Historia rozczochranej dziewczynki, która pojawia się nie wiadomo skąd i staje się powiernicą trosk mieszkańców małego miasteczka, porusza temat czasu i jego wartości w naszym życiu.

Życie miasteczka, w którym toczy się akcja, zmienia się dramatycznie wraz z pojawieniem się Szarych Panów, którzy namawiają mieszkańców do „oszczędzania czasu”. W efekcie, im więcej czasu ludzie próbują zaoszczędzić, tym mniej go mają, a ich spokojna codzienność zamienia się w chaotyczną pogoń. Momo staje przed wyzwaniem uratowania przyjaciół i przywrócenia harmonii.

Przekład powieści na potrzeby spektaklu wykonał Ryszard Wojnakowski, a za adaptację i reżyserię odpowiada Agnieszka Nasierowska. Scenografię i kostiumy przygotowała Aleksandra Lewoń, muzykę skomponował Tymoteusz Witczak, za ruch sceniczny odpowiadają Witold Jurewicz i Marlena Rita Bełdzikowska, a animacje stworzył Bartosz Bulanda.

Spektakl został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz współfinansowany ze środków budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego.

Warto zarezerwować sobie czas w niedzielne popołudnie, aby zobaczyć tę wyjątkową adaptację na deskach Teatru Modrzejewskiej. To nie tylko spektakl dla najmłodszych, ale także refleksyjna opowieść dla dorosłych, skłaniająca do przemyśleń nad tempem naszego życia i wartością czasu.


Źródło: Urząd Miasta Legnica