Pijany kierowca zatrzymany po drodze do marketu po alkohol
Świadek zdarzenia zareagował na czas, ratując być może życie wielu osób. Nietrzeźwy kierowca, który miał 3 promile alkoholu, został zatrzymany na parkingu sklepowym, zanim zdołał odjechać. Zdarzenie to przypomina, jak ważna jest reakcja obywatelska w takich sytuacjach.
  1. Świadek zauważył pijanego kierowcę na parkingu sklepowym.
  2. Natychmiast powiadomił policję, zabierając kluczyki mężczyźnie.
  3. 53-letni obywatel Ukrainy miał 3 promile alkoholu we krwi.
  4. Teraz odpowie przed sądem, grozi mu kara do 3 lat więzienia.

W minioną sobotę, na jednym z parkingów sklepowych, doszło do niebezpiecznej sytuacji, którą udało się opanować dzięki szybkiej reakcji jednego z mieszkańców. Mężczyzna zauważył osobę, która chwiejnym krokiem wsiadła do samochodu i próbowała uruchomić silnik. Świadek natychmiast zabrał kluczyki i zawiadomił policję.

Patrol ruchu drogowego, który przybył na miejsce, potwierdził, że 53-letni mężczyzna, obywatel Ukrainy, był pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało obecność 3 promili alkoholu w wydychanym powietrzu. Zapis z kamer monitoringu potwierdził, że mężczyzna sam przyjechał do sklepu, aby kupić więcej alkoholu.

Policja zatrzymała nietrzeźwego kierowcę, a także odebrała mu prawo jazdy. Mężczyzna ten teraz w trybie przyspieszonym odpowie przed sądem. Przypominamy, że za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, utrata prawa jazdy, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.

To zdarzenie pokazuje, jak ważna jest odpowiedzialność i czujność obywatelska. Dzięki właściwej reakcji świadka, udało się uniknąć potencjalnej tragedii na drodze. Miejmy nadzieję, że będzie to przestroga dla innych kierowców, którzy nieodpowiedzialnie decydują się wsiąść za kierownicę po spożyciu alkoholu.


Na podstawie: KMP w Legnicy