W Legnickiej Bibliotece Publicznej spotkanie z Mariuszem Szczygłem

Mariusz Szczygieł, reporter, pisarz powraca dzisiaj do miasta, gdzie powstał jego pierwszy, głośny debiut dziennikarski.

Sala Spotkań Legnickiej Biblioteki Publicznej przy ul. Piastowskiej gościć będzie w piątek, 22 września znakomitego polskiego reportażystę a równocześnie absolwenta Liceum Ekonomicznego im. Stanisława Żeromskiego w Legnicy, który ma wśród mieszkańców naszego miasta wielu wiernych czytelników.

Mariusz Szczygieł urodził się w Złotoryi, ale do szkoły średniej uczęszczał w Legnicy, tutaj też powstał jego pierwszy opublikowany w harcerskim czasopiśmie „Na przełaj” reportaż, w oficjalnej prasie czasów PRL-u pionierski artykuł poświęcony problemom osób homoseksualnych. Sam autor w wywiadach prasowych wspominał Legnicę jako miasto swojej młodości, gdzie chodził na pierwsze wagary i zmagał się z matematyką pod okiem znanego pedagoga Z. Kisiela.

Mariusz Szczygieł znany jest z programu telewizji Polsat „Na każdy temat”, artykułów w „Gazecie Wyborczej” a przede wszystkim z serii znakomitych reportaży literackich, który otwiera „Gottland”, książka poświęcona historii i kulturze Czech, która uhonorowana została nagrodą literacką Parlamentu Europejskiego - European Book Prize. W 2019 r. wydał zbiór wywiadów „Nie ma”, za który otrzymał Nagrodę NIKE. Jego najnowsza książka to „Fakty muszą zatańczyć” - publikacja dla wszystkich fanów reportażu, która  pozwoli inaczej, bardziej wnikliwie spojrzeć na otaczający nas świat.

Spotkanie, rozpocznie się o godz. 18.00, wstęp wolny - obowiązują wejściówki.

Powrót na listę aktualności