Warsztaty z bąbelkami w Galerii Satyrykon

Legnicki Festiwal SREBRO to setki ekskluzywnych obiektów z pogranicza sztuki złotniczej i dizajnu...ale nie tylko. To także kilometry folii bąbelkowej chroniącej cenne przedmioty, która również doczekała się swoich „pięciu minut”. Jest bowiem główną bohaterką wystawy POP itor PIN it i tworzywem autorskiej biżuterii kolektywu Extranalities. Z ekspozycją związane są przynajmniej dwie pokusy. Pierwsza, to...przebijanie foliowych bąbelków. Można jej ulec – w Galerii Satyrykon jest na to przestrzeń. Druga – równie nieodparta – to podjęcie wyzwania Extranalities –  potraktowanie folii jako materiału do artystycznych działań. To drugie pragnienie można zrealizować na warsztatach organizowanych przez Galerię Sztuki 25 maja o godzinie 17.00.

Według portali budowlanych folia służy do ochrony przed wstrząsami, izoluje od wysokich i niskich  temperatur, zabezpiecza przed wilgocią i...nie nadwyręża portfela. Bywa też stosowana  przez artystów, nie tylko plastyków. O tym jednak nie wspominają fora budowlane. Tematem warsztatów będą właściwości ochronne folii i refleksja nad tym co lub kogo chcielibyśmy chronić. Drogie nam osoby, części ciała, ważne dokumenty? A może wspomnienia i... nerwy, bowiem przebijanie palcami foliowych bąbelków podobno rozładowuje stres. Warsztaty będą okazją do stworzenia foliowej biżuterii lub ubrania ochronnego, a może też torby zabezpieczającej ważne wydarzenia lub...parawanu? Wybór należy do warsztatowiczów. Zajęcia rozpoczną się  na wystawie POP itor PIN itw Galerii Satyrykon przy ul. Rynek 35, o godzinie 17.00 i będą kontynuowane w Galerii Sztuki przy pl. Katedralnym 1.


Warsztaty przeznaczone są dla młodzieży i dorosłych, wstęp wolny, ilość miejsc ograniczona, obowiązują zapisy:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie 535 600 599

Galeria zdjęć

powiększ zdjęcie: Warsztaty z bąbelkami w Galerii Satyrykon
powiększ zdjęcie: Warsztaty z bąbelkami w Galerii Satyrykon
powiększ zdjęcie: Warsztaty z bąbelkami w Galerii Satyrykon
Powrót na listę aktualności