Klimaty z RPA poznasz na spotkaniu z Ryszardą Kosek

Legnicka Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie z podróżniczką Ryszardą Kosek, które odbędzie się w piątek (27 stycznia) w siedzibie LBP przy ul. Piastowskiej 22. Początek godz. 17.00, wstęp wolny.   

Urodziła się 17 marca 1949 roku we Wschowie. Tam też  ukończył naukę w Szkole Podstawowej i Liceum. W 1972 roku skończyła studia na wydziale MAT-FIZ-CHEM (kierunek matematyka) Uniwersytetu Wrocławskiego. Do Legnicy sprowadziło ją stypendium fundowane przez Technikum Samochodowe. W tej szkole przepracowała 35 lat, ucząc matematyki.

Razem z mężem od zawsze byli entuzjastami podróży i wszystko w ich małżeńskim życiu zawsze było podporządkowane podróżom. Pierwsze wyprawy po Europie umożliwiła im składana przyczepa kempingowa własnoręcznie wykonana przez męża Ryszardy. W 2000 roku wyprawę po Norwegii i Szwecji (4 tys. km) zgłosili na konkurs „Podróżnik roku 2000”. Otrzymali wyróżnienie.  Zorganizowali ponad 40 samodzielnych wypraw. Przez 20 lat w podróżach towarzyszyły im dzieci, ale już na 20 wyprawach były z nimi wnuki. Odwiedzili ponad 80 krajów, a o tych najdalszych Ryszarda Kosek opowiada na spotkaniach w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Legnicy. (ProLegnica)