Ponad 400 książek z Tarnopola dotarło do Legnicy

Książki z Tarnopola dotarły do Parafii Grekokatolickiej w Legnicy. Proboszcz ks. Mirosław Drapała powiedział, że z inicjatywą zbierania książek dla swoich rodaków, którzy w wyniku wojny znaleźli się w Legnicy, wystąpili mieszkańcy miasta. Akcja odbywała się pod patronatem prezydenta Tarnopola.


– Wielu uchodźców, którzy przyjechali do Legnicy, są właśnie z Obwodu tarnopolskiego. Gdy tylko dowiedziałem się o akcji i o tym, że książki będą przywiezione do naszej parafii, pomyślałem o przekazaniu ich do Legnickiej Biblioteki Publicznej – powiedział ks. Mirosław Drapała.

Książek jest ponad 400. Zdecydowana większość to pozycje przeznaczone dla najmłodszych. Jest jednak także i beletrystyka, poezja oraz na przykład bardzo poczytny Harry Potter.
W obecnych czasach książki w języku ukraińskim są bardzo drogie, dlatego każdy taki dar jest ważny.

- Książki trafią teraz do nas i będę wprowadzone do naszego księgozbioru. Następnie będzie można je wypożyczać w bibliotece w Rynku. Część książek przekażemy bezpośrednio do punktów zbiorowego zakwaterowania obywateli Ukrainy – powiedziała Anna Gątowska, dyrektor Legnickiej Biblioteki Publicznej.

W Legnicy w dalszym ciągu funkcjonuje pięć takich punktów. Obecnie jest tam zameldowanych 295 osób.

Galeria zdjęć

powiększ zdjęcie: Ponad 400 książek z Tarnopola dotarło do Legnicy
powiększ zdjęcie: Ponad 400 książek z Tarnopola dotarło do Legnicy
powiększ zdjęcie: Ponad 400 książek z Tarnopola dotarło do Legnicy
Powrót na listę aktualności