Piękne dłonie zimą - jak o nie zadbać?

Marzenie o pięknych dłoniach towarzyszy kobietom cały rok. Jednak nie trudno zgodzić się z tym, że to zimą realizacja tego zadania będzie skomplikowana. Pojawia się spadek temperatury i jeśli dojdzie do tego zła pielęgnacja to dłonie zrobią się czerwone, podrażnione, będą pękać, pojawi się swędzenie. Warto więc zastanowi się nad tym jak zimą pielęgnacja dłoni powinna wyglądać.

Zimowa pielęgnacja dłoni

Pielęgnacja dłoni będzie wymagająca, ale można sporo osiągnąć domowymi metodami. Pierwszy proponowany zabieg to peeling dłoni. Kobiety najczęściej wykonują go w momencie, gdy skóra będzie podrażniona i czerwona, jednak nie tylko wtedy powinno się go wykonywać. Przydatny będzie to zabieg w momencie, gdy skóra jest sucha, pojawiają się na dłoniach odstające skórki. Peeling to sposób, który pozwoli na usunięcie martwego naskórka, a jednocześnie taki zabieg spowoduje wygładzenie i zmiękczenie skóry. Nie ma problemu z wykonaniem takiego zabiegu, ponieważ w sprzedaży są gotowe zestawy kosmetyków do peelingu.Poza tym można go przygotować także samemu w domu z oleju arganowego, cukru i soku z cytryny. Sok z cytryny można usunąć, gdy skóra jest podrażniona.

Nawilżająca kąpiel

Bardzo dobrym sposobem na pielęgnacje dłoni będzie także nawilżająca kąpiel dla dłoni. tutaj również olej arganowy bardzo dobrze się sprawdzi i będzie miał działanie regeneracyjne, nawilżające oraz ochronne. Jeśli kąpiel ma być skuteczna to trzeba trochę czasu na nią poświęcić. Dobre rozwiązanie to moczenie prze około pół godziny dłoni w olejku arganowym, do którego doda się również miód. Podczas kąpieli warto również masować dłonie, dzięki temu olej będzie lepiej wchłaniany przez skórę.

Naturalna maseczka na dłonie

Zima warto także się zdecydować na naturalną maseczkę na dłonie, która będzie miała działanie łagodzące. Taka, którą można będzie samodzielnie przygotować składa się z oleju arganowego i żółtka jaja. Te składniki miesza się ze sobą i wciera w dłonie. Maseczka spływa, dlatego jeśli kto liczy na efekty to warto będzie także założyć foliowe rękawiczki, które utrzymują taką maseczkę na dłoniach.

Istotna będzie regularność

O pielęgnacji dłoni, która będzie efektywna możemy mówić w momencie, gdy będzie się zachowywać regularność. Tylko wtedy uda się zimą utrzymać dłonie w odpowiednim stanie. Jeśli będzie to jedynie sporadycznie, w wyjątkowych okolicznościach to nie ma co liczyć na spektakularne efekty. Dlatego warto o dłonie dbać i robić to zimą w miarę możliwości jak najczęściej.

Artykuł powstał na podstawie materiałów z bloga https://www.makehappyday.com/domowe-sposoby-na-piekne-dlonie-oraz-ich-zimowa-pielegnacja/.