Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Legnica

4 maja legnickie Muzeum Miedzi otwiera się dla zwiedzających

We wtorek, 4 maja publiczność ponownie będzie mogła zagościć w salach ekspozycyjnych legnickiego Muzeum Miedzi.

Na miłośników sztuki i historii czekają wystawy stałe „Miedź. Dzieje niezwykłego metalu” i „Akademia Rycerska – dzieje gmachu i instytucji” oraz prezentacje czasowe.

Po raz pierwszy obejrzeć będzie można modelarski pokaz „Pod stalowym pancerzem. Pojazdy i broń pancerna XX wieku w miniaturze” oraz dwie wystawy zorganizowane w ramach Międzynarodowego Przeglądu Form Złotniczych SREBRO, czyli Festiwalu SREBRO organizowanego przez Galerię Sztuki. Pokaz prac prof. Szadkowskiego pt. „Andrzej Szadkowski. Rytm twórczości 1968-2021" to retrospektywa znakomitego złotnika związanego z łódzką Akademią Sztuk Pięknych, natomiast  wystawa  "Handmade II. Kolekcja SREBRO ‘79" to prezentacja w całości złożona z dzieł pozyskanych do kolekcji złotniczej Muzeum Miedzi. Ponadto na zwiedzających czekają wystawy „Nasze najnowsze 2019” z prezentacją zabytków pozyskanych w 2019 roku do kolekcji Muzeum oraz „Krzysztof Okoń. Mój świat. Moja modlitwa”.

W maju gmach główny oraz sale ekspozycyjne  Akademii Rycerskiej czynne będą od wtorku do piątku w godz. 10-17; w soboty w godz. 11-17.

W środę, 5 maja swoje podwoje dla publiczności otworzy również Zamek Piastowski. Kaplica zamkowa i wieża św. Piotra czynne będą od środy do piątku w godz. 11-16, w soboty i niedziele w godz. 11-17. Zwiedzanie wieży możliwie będzie wyłącznie z przewodnikiem, początek o pełnych godzinach (obowiązuje rezerwacja, maks. 5 osób).

Rezerwacja wejściówek pod tel. (76) 862 49 49 w godz. 12–16 (od poniedziałku do soboty, najpóźniej w przeddzień planowanego terminu zwiedzania).
 

Powrót na listę aktualności