Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Legnica

Teatralny weekend on-line

W nadchodzący weekend Teatr im. Heleny Modrzejewskiej zaprasza na wirtualne spotkanie z bajką dla dzieci oraz książką Filipa Zawady.

17 kwietnia, o godz.19.00 rozpocznie się premiera LIVE performatywnego czytania sztuki dla dzieci i dorosłych „Golec” w reżyserii grupy PiK. Paweł Wolak i Katarzyna Dworak zaprezentują wierszowaną bajkę o niezwykłym stworzeniu: golcu piaskowym, ślepym i prawie zupełnie bezwłosym afrykańskim gryzoniu żyjącym pod ziemią. Podobnie jak pszczoły, golce żyją w koloniach i tak jak u pszczół każdy osobnik od chwili narodzin ma ściśle przypisaną rolę w społeczności. Bohater naszej opowieści jest jednak inny, ma marzenia – chce się uczyć, podróżować, poznawać świat. Opuszcza więc gniazdo i w towarzystwie przyjaciela, którym jest mucha imieniem Misza, wyrusza w podróż swojego życia. Trafia w końcu do szkoły i choć nie zawsze jego droga jest usłana różami, zdobywa przyjaciół i uznanie. Przy okazji dowiaduje się też, co to tolerancja, prawo do samodzielnego myślenia i stanowienia o sobie. Opowieść uzupełnią rysunki aktorki, Aleksandry Listwan.

Link do wydarzenia: https://www.youtube.com/watch?v=zQF7u7ZYwGI

Natomiast 18 kwietnia, o godz.19.00 obejrzeć będzie można drugą propozycję opracowaną na podstawie książki Filipa Zawady pt. „Rozdeptałem czarnego kota przez przypadek”. Reżyserii podjął się Paweł Palcat, a muzykę skomponował sam autor książki, znany legnickiej publiczności jako basista zespołu „Pustki”. „Rozdeptałem czarnego kota przez przypadek” to najnowsza książka Filipa Zawady, wydana w 2019 roku i nazywana często „Mikołajkiem dla dorosłych”. Była jedną z siedmiu finalistek Nagrody Literackiej Nike 2020. Jej bohaterem jest Franciszek, dziesięciolatek, którym opiekują się zakonnice, on zaś opiekuje się młodszymi od siebie pensjonariuszami sierocińca, opowiadając im – jak ujęła to Justyna Sobolewska w „Polityce” - „wesołe historie o straszności świata”.

Link do wydarzenia: https://www.youtube.com/watch?v=JU9joPtqq0Y


 

Powrót na listę aktualności