Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Legnica

Trwają prace społeczno - użyteczne

Wydział Infrastruktury Komunalnej Urzędu Miasta Legnicy od początku kwietnia do końca maja prowadzi porządkowanie i sprzątanie terenów gminnych z udziałem osób bezrobotnych, w ramach prac społecznie użytecznych.

Osoby bezrobotne skierowane przez Urząd Pracy, zbierają odpady komunalne z wytypowanych wcześniej terenów gminnych. Zadanie to, na podstawie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, wykonuje w tym roku firma Dariusz Jakóbowski "Jakóbowski" za kwotę ryczałtową 39 700 złotych brutto. Prace społeczne wykonywane są dwa razy w tygodniu po 5 godzin dziennie.

Do sprzątania wytypowanych zostało kilkadziesiąt terenów gminnych, m.in. przy ul. Monterskiej, Inwalidów, Tarnopolskiej, Stanisławowskiej,  Drohobyckiej, Sudeckiej, Bieszczadzkiej, Koskowickiej.

Mieszkańcy mogą dokonywać zgłoszeń zaśmieconych terenów gminnych wysyłając e-maila na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (wpisując dokładną lokalizację) oraz dzwoniąc do straży miejskiej pod nr tel. 986.

Powrót na listę aktualności