Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Legnica

Czy warto zainwestować w mieszkanie w Legnicy?

Legnica to jedno z większych miast w województwie dolnośląskim. Jest oddalona od Wrocławia jedynie o ok. 80 km i świetnie skomunikowana z innymi miastami w regionie. I chociaż nie jest to być może najbardziej intuicyjny wybór, to zakup nieruchomości w Legnicy może być – z kilku powodów – bardzo dobrą inwestycją.

Inwestycja w mieszkanie: Legnica świetną alternatywą dla Wrocławia

Ceny nieruchomości w dużych miastach stale rosną. W IV kwartale 2020 r. ceny transakcyjne mieszkań we Wrocławiu wahały się między ok. 7900 a 8200 zł za mkw. (w zależności od tego, czy nieruchomość pochodziła z rynku wtórnego czy pierwotnego). W stolicy Dolnego Śląska wysokie są także ceny najmu. Z tego względu coraz więcej osób decyduje się na mieszkanie w nieco mniejszej miejscowości, ale za to położonej w stosunkowo niedalekiej odległości od dużego miasta, a przede wszystkim – dobrze z nim skomunikowanej.

Przykładem takiego miasta jest właśnie Legnica – którą od Wrocławia dzieli ok. 1,5 h jazdy samochodem. Jest to odległość, która wciąż umożliwia codzienny dojazd do pracy. Z tego względu zakup mieszkania w Legnicy można potraktować jako dobrą inwestycję w kontekście wynajmu długoterminowego – z pewnością znajdzie się wiele osób, które będą wolały wynająć mieszkanie w mniejszym mieście i ponosić niższe koszty.

Zakup mieszkania w Legnicy można też potraktować jako inwestycję w sensie dosłownym. Średnie ceny nieruchomości w tym mieście stale rosną. Na razie utrzymują się poniżej 5 tys. zł za mkw. mieszkania, jednak już w perspektywie kilku lat zakupiona teraz nieruchomość będzie warta znacznie więcej. To z kolei oznacza, że będzie można sprzedać ją z zyskiem – zwłaszcza jeśli mowa o mieszkaniu zakupionym na rynku pierwotnym, najlepiej w korzystnej lokalizacji.

Mieszkania w Legnicy na wynajem krótkoterminowy

Nowe mieszkania w Legnicy świetnie sprawdzą się także jako inwestycja innego rodzaju. Nieruchomość w tym mieście można kupić także z myślą o najmie krótkoterminowym. Legnica będzie świetną bazą wypadową dla osób, które chcą odwiedzić Kotlinę Jeleniogórską lub wybrać się w jedno z popularnych górskich pasm – czyli w Karkonosze, Góry Izerskie czy Kaczawskie. Oprócz tego z Legnicy łatwo też dostać się do Szklarskiej Poręby czy nawet – do Czech. Jednocześnie turyści, którzy zdecydują się na uczynienie z Legnicy bazy wypadowej, mogą korzystać z typowo miejskiej infrastruktury, co dla wielu osób jest dodatkowym plusem.

Inwestycja w mieszkania w mniejszych miejscowościach

Legnica jest idealnym przykładem miasta, w którym – wbrew pozorom – warto kupić nieruchomość w celach inwestycyjnych. I nie chodzi wcale o otwieranie lokalu usługowego, a o wynajem (długoterminowy lub krótkoterminowy) albo – w dłuższej perspektywie czasowej – sprzedaż. Nieruchomości w mniejszych miejscowościach wciąż są niedoszacowane, tymczasem mogą przynosić duże zyski przy mniejszym wkładzie finansowym niż w przypadku mieszkań w dużych miastach.