Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Legnica

Ubezpieczenie OC motocykla - gdzie i za ile kupisz?

Wypadki drogowe dotyczą nie tylko samochodów osobowych, lecz także motocykli. Pojazdy tego typu również są objęte obowiązkiem wykupienia polisy OC. Obecnie na rynku działa wiele towarzystw ubezpieczeniowych, dlatego znalezienie odpowiedniej oferty może być wyzwaniem. Gdzie warto kupić polisę OC na motocykl? Ile kosztuje taka forma ochrony?

Gdzie kupić ubezpieczenie OC motocykla?

Posiadanie ważnego OC motocykla jest obowiązkiem każdego kierowcy. Jeśli nie wykupisz ubezpieczenia, musisz liczyć się z koniecznością opłacenia wysokich kar. Z tego powodu nie warto oszczędzać na polisie. Obecnie na rynku działa wiele towarzystw ubezpieczeniowych, dlatego znalezienie propozycji w niskiej cenie nie stanowi żadnego problemu.

Gdzie wykupienie OC będzie najtańsze? Wszystko zależy od wielu czynników. Jeśli jesteś początkującym kierowcą, musisz liczyć się z koniecznością zapłacenia więcej niż w sytuacji, gdy masz już wieloletnie doświadczenie. Na ostateczną cenę OC wpływają również parametry pojazdu. Motocykle o lepszych osiągach mogą wymagać dopłacenia nawet kilkuset złotych, znacznie zwiększając całkowity koszt. Co ciekawe, każde towarzystwo ubezpieczeniowe proponuje nieco inną składkę przy takich samych parametrach pojazdu i charakterystyce kierowcy. Z tego powodu dobrym pomysłem jest korzystanie z internetowych porównywarek, na przykład z https://rankomat.pl.

Korzystanie z internetowych porównywarek ma wiele zalet. Przede wszystkim nie musisz wychodzić z domu, by załatwić niezbędne formalności i na spokojnie zestawić dostępne oferty. Często realizowanie wizyt w siedzibach towarzystw ubezpieczeniowych zajmuje bardzo dużo czasu, a samodzielne przeglądanie stron jest żmudnym procesem. Możliwość zestawienia dostępnych polis w jednym miejscu sprawia, że znalezienie odpowiedniej oferty staje się znacznie łatwiejsze i szybsze. Ubezpieczenie motocykla na rankomat.pl można kupić zupełnie bez wychodzenia z domu.

Ile kosztuje ubezpieczenie OC motocykla?

Koszt polisy OC motocykla zależy od charakterystyki pojazdu i jego właściciela. Różnice w cenie mogą wynosić nawet kilkaset złotych. Najtańsze polisy kosztują około 200 zł, ale niektórzy kierowcy muszą liczyć się z koniecznością przeznaczenia nawet 1000 zł na ubezpieczenie swojego pojazdu. Jeśli jeździsz motocyklem o dobrych osiągach, jesteś początkujący i nigdy wcześniej nie korzystałeś z usług towarzystwa, prawdopodobnie zapłacisz więcej. Dobrym pomysłem jest wykupienie polisy z rodzicami, szczególnie takimi, którzy korzystają z motocykla i dysponują zniżkami na jego ubezpieczenie.

Jeśli dopiero wybierasz motocykl, możesz skupić się na tym, by jego parametry nie podbijały ceny za ubezpieczenie. Najlepiej sprawdzą się modele o średnich osiągach i małej pojemności silnika. Dobrym pomysłem jest sprawdzenie cen dla konkretnych pojazdów w internetowych kalkulatorach OC. W ten sposób można porównać poszczególne opcje jeszcze przed zdecydowaniem się na dany motocykl, obniżając składkę nawet kilkukrotnie.