Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Legnica

Wspólne działania legnickich i lubińskich policjantów doprowadziły do odzyskania dwóch skradzionych samochodów o wartości 265 tys. złotych z terenu powiatu legnickiego. W sprawie zatrzymano 31-letniego mieszkańca Wrocławia. Prokurator, zastosował wobec mężczyzny, środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji. Za kradzież z włamaniem, grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W nocy 18 maja br., policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy, zostali powiadomieni o kradzieży Audi A6 koloru czarnego. Straty, jakie oszacowała pokrzywdzona to kwota 130 tys. złotych. Funkcjonariusze, od razu przystąpili do działań poszukiwawczych za skradzionym samochodem. W trakcie wykonywanych czynności, mundurowi wpadli na trop, gdzie może znajdować się skradziony pojazd. W działania zaangażowali się także lubińscy policjanci.

Wspólne działania funkcjonariuszy, zakończyły się bardzo szybkim odzyskaniem pojazdu, na terenie powiatu lubińskiego. W trakcie intensywnych poszukiwań, odnaleziony został także samochód marki Audi A6, skradziony 17 maja br. z terenu powiatu legnickiego.

Do sprawy zatrzymany został 31-letni mieszkaniec Wrocławia.Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a odzyskane pojazdy o wartości 265 tys. złotych zostały zabezpieczone i wkrótce trafią do prawowitych właścicieli.

Wczoraj, 31-latek usłyszał w legnickiej prokuraturze zarzuty kradzieży z włamaniem, za które kodeks przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności. Wobec zatrzymanego, prokurator na wniosek policjantów zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji.

mł. asp. Jagoda Ekiert

Galeria

Powiązane wiadomości