Nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie, zatrzymanemu przez pracownika ochrony. Sprawca najpierw ukradł maszynki do golenia, szampon oraz gąbki a następnie po przejściu przez linię kas, uderzył interweniującego pracownika ochrony. Podejrzany usłyszał już w tej sprawie zarzuty.

Do zdarzenia doszło 21 marca br. około godziny 16.30 w Chojnowie. Policjanci Ogniwa Prewencji Komisariatu Policji w Chojnowie otrzymali zgłoszenie o ujęciu 17-latka, podejrzanego o kradzież rozbójniczą w jednym ze sklepów na terenie miasta.

Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy, do jednego z miejscowych marketów wszedł młody mężczyzna, który z półek sklepowych wziął maszynki do golenia, gąbki oraz szampon o wartości 42 złotych. Następnie mężczyzna z zabranym towarem przeszedł przez linię kas, nie płacąc za niego. Całe zdarzenie obserwował pracownik ochrony, który postanowił ująć sprawcę. Mężczyzna trzymając w ręce skradziony towar, zaczął szarpać się z pracownikiem ochrony i próbować wybiec ze sklepu. 17-latek był na tyle agresywny, że ochroniarz był zmuszony zastosować wobec niego gaz pieprzowy. Ujęty mężczyzna został przekazany w ręce chojnowskich policjantów.

Za przestępstwo jakie dopuścił się 17-latek, grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

mł.asp. Jagoda Ekiert