Wczoraj Komenda Miejska Policji w Legnicy została zawiadomiona o popełnieniu kolejnego oszustwa metodą na policjanta. Ofiarą padł 70- letni mieszkaniec Jawora. Mężczyzna przyjechał do Legnicy i przekazał oszustom 38 tys. zł.

Policja nieustannie apeluje i przestrzega przed oszustwami popełnianymi na seniorach. Przypominamy, że  policjanci  nie proszą o przekazanie pieniędzy i wypłacanie ich z kont bankowych.
Ponownie przestrzegamy przed  wypłacaniem i przekazywaniem pieniędzy nieznanym osobom. Nie ulegaj presji czasu, bo w tym przypadku pośpiech to prosta droga do stania się ofiarą wyłudzenia pieniędzy.

Wczoraj Komenda Miejska Policji w Legnicy została powiadomiona o dokonaniu kolejnego oszustwa metodą na policjanta. Tym razem ofiarą padł 70-letni mieszkaniec Jawora. Mężczyzna przyjechał do Legnicy i przekazał oszustom 38 tysięcy złotych.

Schemat był ten sam, oszust zadzwonił na numer stacjonarny i rozmową pokierował tak, że senior sam podyktował mu numer swojego telefonu komórkowego. Dzięki temu oszust był cały czas w kontakcie z seniorem.

Dzwoniący mężczyzna podał się za funkcjonariusza legnickiej Policji, w celu uwiarygodnienia polecił aby senior wybrał numer alarmowy bez rozłączania się, wtedy też inny mężczyzna potwierdził wersję rozmówcy. Następnie poinformował o prowadzonej przez Policję „akcji” skierowanej przeciwko oszustom, którzy rzekomo chcą skraść pieniądze z konta mężczyzny. W związku z powyższym polecił, aby 70-latek wybrał wszystkie swoje oszczędności i przekazał „Policji” celem zabezpieczenia przed kradzieżą. Polecił też aby mężczyzna udał się do Legnicy celem przekazania pieniędzy. Senior uwierzył oszustowi i przekonany, że pomaga policjantom i tym samym zabezpiecza swoje oszczędności, wybrał z konta 38 tysięcy złotych i przekazał oszustom.

Zwracamy się z apelem do osób młodych- informujmy naszych rodziców i dziadków o tym, że są osoby, które mogą chcieć wykorzystać ich życzliwość. Powiedzmy im jak zachować się w sytuacji kiedy ktoś zadzwoni do nich z prośbą o pożyczenie dużej ilości pieniędzy. Zwróćmy uwagę na zagrożenie osobom starszym, o których wiemy, że mieszkają samotnie.

Ta forma przestępstwa to oszustwo, grozi za nie kara do 8 lat pozbawiania wolności. Policjanci dokładają wszelkich starań, żeby zatrzymać oszustów.

sierż. sztab. Anna Tersa

Powiązane wiadomości