Policja Legnica: W najbliższą niedzielę legnicka drogówka zapowiada akcję bezpiecznie po autostradzie i ekspresówce”.

1 min czytania

W najbliższą niedzielę policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy przeprowadzą działania pod nazwą Bezpiecznie po autostradzie i ekspresówce”. Głównym celem tych działań jest zwrócenie uwagi kierowcom na podstawowe zasady bezpieczeństwa i przypomnienie, jakich niebezpiecznych zachowań na tego typu drogach należy unikać, by nie doprowadzić do zdarzenia.

Już w najbliższą niedzielę policjanci legnickiej drogówki przeprowadzą działania Bezpiecznie po autostradzie i ekspresówce. Podczas tek akcji funkcjonariusze zwracać będą szczególną uwagę na wykroczenia popełniane przez kierujących tj. nadmierną prędkość, niesygnalizowanie wykonywanych manewrów, nieprawidłowe wyprzedzanie pojazdów lub zatrzymywanie się w miejscach niedozwolonych, a także nieprzestrzeganie oznakowania pionowego oraz poziomego, niezachowywanie wymaganej odległości między pojazdami oraz nieprawidłowe przewożenie pasażerów.

To ostatni weekend zimowych ferii, zdejmij nogę z gazu i dojedź bezpiecznie do celu.

mł.asp. Jagoda Ekiert

Komenda Miejska Policji w Legnicy, http://www.legnica.policja.gov.pl/, http://www.legnica.policja.gov.pl/pl/aktualnosci/wiadomosci/biezace_informacje/0_w_najblizsza_niedziele_legnicka_drogowka_zapowiada_akcje_bezpiecznie_po_autostradzie_i_ekspresowce__

Autor: krystian