Dla dzieci i młodzieży z powiatu legnickiego trwają jeszcze ferie zimowe. O to, aby ostatni ich tydzień minął bezpiecznie, dbają legniccy dzielnicowi, którzy rozmawiają z najmłodszymi o ich bezpieczeństwie. W trakcie spotkań profilaktycznych najmłodsi mają okazję usłyszeć, jak w bezpieczny sposób spędzać czas wolny.

W minioną środę legniccy dzielnicowi asp. szt. Dariusz Szczepanek i st. sierż. Mariusz Delijewski zorganizowali kolejne spotkania z młodzieżą związane z trwającymi właśnie feriami zimowymi. Policjanci spotkali się z dziećmi na świetlicach wiejskich w Mierzowicach i Lisowicach, gdzie rozmawiali o bezpieczeństwie i rozdawali opaski odblaskowe.

Podczas zajęć omówiono nie tylko zasady bezpieczeństwa w trakcie zimowych zabaw na sankach, lodowiskach czy na stoku narciarskim, ale również przypomniano o zagrożeniach, które czyhają na dzieci w miejscu ich zamieszkania. Prowadzący swoje rady zwrócili szczególnie do tych wszystkich, którzy pozostając w domach, będą szukać zajęcia w wolnym czasie. Zachowanie zdrowego rozsądku i rozwagi podczas zimowych zabaw to podstawa, aby uniknąć niebezpiecznych sytuacji.

Priorytetem dla funkcjonariuszy jest bezpieczeństwo w ruchu drogowym i uświadamianie już od najmłodszych lat, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych przez wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Mundurowi przekazując dzieciom wiedzę w jaki sposób można ustrzec się przed niebezpieczeństwem, uczą ich również właściwej reakcji w sytuacji zagrożenia.

sierż. szt. Anna Tersa

Powiązane wiadomości