Legniccy dzielnicowi wzięli udział w spotkaniu w Legnickiej Spółdzielni Mieszkaniowej przy ulicy Gwiezdnej. Policjanci podczas rozmowy przedstawili informacje o stanie bezpieczeństwa na osiedlu oraz zwracali uwagę przede wszystkim na przestępstwa na szkodę osób starszych.

W dniu 19 lutego dzielnicowi Rewiru I Komendy Miejskiej Policji w Legnicy wzięli udział w spotkaniu z przedstawicielami Rady Osiedla "Kopernik I A", które zorganizowano w Legnickiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Legnicy przy ul. Gwiezdnej.

W czasie spotkania przedstawiono informacje o stanie bezpieczeństwa na osiedlu, sposobach reagowania na wykroczenia oraz przestępstwa. Policjanci skoncentrowali uwagę uczestników spotkania na omówieniu oszustw na seniorach, związanych z wyłudzeniem pieniędzy. Omówiono schemat działania oszustów, podczas znanej doskonale metody oszustwa „na wnuczka”, czy też „na policjanta”. Pouczono o zasadach zachowania czujności przez osoby starsze.

Ponadto poinformowano o kontakcie z Policją przy wykorzystaniu aplikacji "Moja Komenda " oraz Krajowej Mapy zagrożeń Bezpieczeństwa.

Z ramienia Komendy Miejskiej Policji w Legnicy w spotkaniu wzięli udział Kierownik Rewiru I Dzielnicowych – asp. szt. Krzysztof Sieradzki, oraz dzielnicowi: mł. asp. Artur Koszycarz i sierż. szt. Mariusz Klecha.

sierż. szt. Anna Tersa

Powiązane wiadomości