Legniccy policjanci przypominają kilka podstawowych zasad, które pozwolą uchronić się przed kradzieżą lub kradzieżą z włamaniem do altan na terenie ogrodów działkowych. Podstawą jest odpowiednie zabezpieczenie lub niepozostawianie wartościowych przedmiotów na ternie ogrodów działkowych. Należy pamiętać, że nie każda osoba, która spaceruje w okolicach naszej działki i oferuje swoją pomoc, ma uczciwe zamiary. Stosujmy również zasadę ograniczonego zaufania i nie wpuszczajmy osób, których nie znamy na teren swojej posesji.

Funkcjonariusze apelują aby, po opuszczeniu ogródka, zawsze dokładnie zamykać altankę lub domek, a rzeczy pozostawione w środku dobrze zabezpieczać. Szczególnie w okresie jesienno – zimowym, kiedy nie będziemy już tak często na terenie swojego ogródka działkowego, nie zostawiajmy wartościowych rzeczy w altanach i sprawdźmy, czy dokładnie jest ona zamknięta. Te narzędzia, z których nie będziemy korzystać przez dłuższy czas, nie pozostawiajmy bez nadzoru. Pamiętajmy o tym, że okazja czyni złodzieja.  Warto zastanowić się nad tym, czy drogich narzędzi, takich jak wiertarki, piły, czy kosiarki, nie byłoby lepiej zabrać do domu lub zabezpieczyć w budynku kierownictwa ogrodów działkowych.

sierż. szt. Anna Tersa

Powiązane wiadomości


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.