Wczoraj policjantka z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy odwiedziła Szkołę Podstawową nr 10 w Legnicy i spotkała się z uczniami klas „0” i I. Dzieci dowiedziały się, jak ważna role w kwestii bezpieczeństwa odgrywają odblaski. Uczniowie poznali zawód policjanta, umundurowanie oraz sprzęt, jaki każdy policjant drogówki pobiera do służby.

Wczoraj. 4 grudnia br. policjantka z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy – sierż. szt. Iwona Danielewicz odwiedziła uczniów klas 0 i I  Szkoły Podstawowej nr 10 w Legnicy.

W trakcie spotkania policjantka zachęcała uczniów do korzystania z elementów odblaskowych, nie tylko po zapadnięciu zmroku poza obszarem zabudowanym, ale również w obszarze zabudowanym na nieoświetlonych lub słabo oświetlonych odcinkach dróg.

Przypomniała, że noszenie odblasków ma duże znaczenie jesienią i zimą. Wcześnie zapadający zmrok, ciemne poranki, mgła, opady deszczu ze śniegiem nie sprzyjają bezpieczeństwu pieszych.

Dlatego też, wręczyła uczniom odblaskowe zawieszki, które będą mogły przypiąć np. do plecaka.

Taka forma profilaktyki wśród najmłodszych to inwestycja w ich bezpieczeństwo podczas poruszania się po drodze. Należy pamiętać, że pieszy wyposażony w element odblaskowy, założony w odpowiednim miejscu odbija światła samochodu i powoduje, że kierowca spostrzeże nas już z odległości 130 -150 metrów, czyli ok. 5-10 razy szybciej!

Podczas spotkania z uczniami, policjantka przypominała również, jak poruszać się po drodze oraz zwracała uwagę na zagrożenia, z jakimi mogą spotkać się niechronieni uczestnicy ruchu drogowego. Dobre rady powinny uchronić dzieci przed przykrymi doświadczeniami oraz pozwolą na bezpieczną organizację wolnego czasu.

Ponadto uczniowie poznali zawód policjanta oraz mieli okazję zobaczyć umundurowanie i wyposażenie, jakie każdy policjant Wydziału Ruchu Drogowego pobiera do służby.

sierż. szt. Anna Tersa

Powiązane wiadomości