Szach mat od Petro Golubki. Legniczanin drugi na podium

Zwycięstwem mistrza międzynarodowego Petro Golubki z Ukrainy zakończył się XXXV Międzynarodowy Turniej Szachowy o Puchar Wojewody Dolnośląskiego. W zawodach rozegranych w Letia Business Center w Legnicy wystartowało 10 zawodników z Ukrainy, Łotwy, Indii oraz Polski, w tym trzech arcymistrzów.

Zwycięzca wypełnił trzecią normę arcymistrzowską i na najbliższym kongresie FIDE otrzyma ten zaszczytny tytuł. Doskonale zaprezentował się zawodnik legnickiej Miedzi Marcin Sieciechowicz, który do ostatniej rundy walczył o normę arcymistrzowską. Ostatecznie z dorobkiem 5,5 pkt. uplasował się na drugim miejscu.

Na zakończenie turnieju została rozegrana przez arcymistrza Łukasza Cyborowskiego symultana szachowa dla VIP-ów, w której to ośmiu zawodnikom, spośród 13 uczestników, udało się wywalczyć remis.

Warto dodać, że jest to jedyny turniej w Polsce o tak wieloletniej tradycji. Organizatorami byli Dolnośląski Związek Szachowy oraz Klub Szachowy Miedź Legnica.

Szczegółowe wyniki na stronie www.pucharwojewody.legnica.pl.

Galeria zdjęć

Powrót na listę aktualności

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.