Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy po pościgu i wzorowej postawie mieszkańca Legnicy zatrzymali 24-letniego obywatela Ukrainy. Mężczyzna, kierując skodą, nie zatrzymał się do kontroli drogowej w Legnicy na ulicy Piłsudskiego. Mieszkaniec Legnicy widząc policyjny pościg zablokował swoim pojazdem dalszą drogę uciekinierowi. Badanie alkomatem wykazało, że mieszkaniec Legnicy miał blisko promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Kierowca za swoje czyny odpowie teraz przed sądem. Za przestępstwa, których się dopuścił grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności, a także zakaz prowadzenia pojazdów do lat 15.

Do zdarzenia doszło wczoraj w nocy tj. 28 listopada br. o godzinie 02.40 w miejscowości Legnica. Policjanci legnickiej drogówki patrolując ulicę Piłsudskiego, zauważyli poruszający się pojazd marki Skoda z uszkodzonym zderzakiem.

Funkcjonariusze podali sygnał kierującemu do zatrzymania się. Kierowca widząc sygnały dawane przez funkcjonariuszy dalej kontynuował jazdę. Następnie skręcił w Al. Rzeczypospolitej, gdzie zjechał na parking jednego ze sklepów, po czym natychmiast przyśpieszył i podjął ucieczkę w kierunku ul. Malczewskiego. Policjanci natychmiast ruszyli w pościg za nim.

W pewnym momencie na ulicy Galileusza, kierujący pojazdem marki BMW widząc policyjny pościg zajechał drogę skodzie, zmuszając tym samym mężczyznę siedzącego za jej kierownicą do zatrzymania.

Policjanci błyskawicznie wysiedli z radiowozu i pobiegli do uciekającego 24-latka. Od zatrzymanego obywatela Ukrainy od razu było czuć silną woń alkoholu. Przeprowadzone badanie alkomatem wykazało u niego blisko promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

Funkcjonariusze zatrzymanego mężczyznę osadzili w policyjnym areszcie, a pojazd którym się poruszał został usunięty pomocą drogową.

Obecnie funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Miejskiej Policji w Legnicy wyjaśniają wszelkie okoliczności tego zdarzenia.

Przypomnijmy!

Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej kierowcy grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów do 15 lat.

mł. asp. Jagoda Ekiert