Przed nami wieczór zabaw „andrzejkowych”. Legniccy policjanci apelują o nie wsiadanie za "kółko" pod wpływem alkoholu bądź narkotyków. Pamiętajmy, że kierujący pojazdem jest odpowiedzialny, nie tylko za swoje bezpieczeństwo, ale też za zdrowie i życie innych uczestników ruchu drogowego. Dlatego hasło PIŁEŚ? NIE JEDŹ! znajdzie praktyczne zastosowanie u każdego kierowcy, nie tylko w ten weekend, ale przez cały rok.

Ostatnia sobota listopada, która w tym roku przypada w dniu 30 listopada br. to już tradycyjnie czas zabaw, dyskotek i imprez związanych z tzw. „andrzejkami”. Legniccy policjanci zapowiadają liczne kontrole i ostrzegają kierowców przed surowymi konsekwencjami karnymi dla osób, które po wypiciu alkoholu lub zażyciu innych środków odurzających planowałyby, kierować samochodem.

Pamiętaj! Jeśli planujesz zabawę, pomyśl także o BEZPIECZNYM powrocie. Poproś by ktoś ze znajomych, kto nie pił, odwiózł Cię do domu. Jeśli idziesz na imprezę i stwierdzasz, że wypijesz tyko piwo lub dwa i możesz kierować – jesteś w błędzie! Ta niewłaściwa decyzja może w najlepszym przypadku „kosztować”, kierowcę utratę prawa jazdy do 15 lat i karę pozbawienia wolności do lat 2.

Jeśli widzisz, że znajomy pił alkohol i wsiada za kierownicę – NATYCHMIAST REAGUJ!. Zabierz mu kluczyki i pomóż w zorganizowaniu bezpiecznego powrotu do domu. Twoja reakcja może uratować komuś życie.

mł. asp. Jagoda Ekiert