Jedną z opcji wynajmu samochodu jest abonament – auto jest w takim przypadku wypożyczane na bardzo prostych zasadach, gdzie jedyna płatność to comiesięczny abonament, tak jak w przypadku opłat za telewizję. Co warto wiedzieć o tej usłudze i kto powinien się na nią zdecydować?

Abonament samochodowy – na czym polega?

W obecnych czasach zakup samochodu nie zawsze jest korzystnym rozwiązaniem. Przede wszystkim wiąże się z wysokimi kosztami i jest sporym zobowiązaniem, dodatkowo nowe auta dość szybko tracą na wartości. Alternatywą jest wynajem, w tym ciekawa opcja na abonament auto jest w takim przypadku opłacane na takich samych zasadach, jak telewizja.

Abonament na samochód to nowe rozwiązanie, które szybko zdobywa popularność. I nic dziwnego – dzięki niemu niemal każdy może pozwolić sobie na auto prosto z salonu, i to bez wykładania dużej sumy czy podejmowania się długotrwałego zobowiązania. Koszty są stosunkowo niskie, a zasady proste – klient otrzymuje do swojej dyspozycji nowy model samochodu na 12 miesięcy, i w tym czasie może korzystać z niego niemal równie swobodnie, co z własnego auta. Płaci przy tym jedynie abonament o ustalonej wcześniej wysokości, dzięki czemu dokładnie wie, jaką sumę przeznaczy na cały wynajem.

Po roku klient oddaje auto do wypożyczalni samochodów luksusowych i może albo wybrać dla siebie kolejny nowy model na nową umowę, albo całkowicie zrezygnować z usług – samochód w abonamencie to elastyczna opcja, która nie wymaga wieloletnich deklaracji.

Dla kogo auto na abonament?

Samochody na abonament to usługa, która przypadnie do gustu każdemu. Dzięki niej można z łatwością pozwolić sobie na nowy model samochodu, znajdujący się na gwarancji producenta. Najczęściej z oferty korzystają:

  • przedsiębiorcy, osoby na wysokich stanowiskach i inni użytkownicy, dla których nowe auto to również część profesjonalnego wizerunku,
  • osoby, które chcą wypróbować dany model auta przed jego zakupem,
  • miłośnicy motoryzacji, pragnący wypróbować wiele modeli aut bez konieczności kupna i sprzedaży,
  • osoby, którym zależy na niezawodnym samochodzie na gwarancji.

Abonament na auto to bardzo wygodna opcja, nie trzeba bowiem zajmować się formalnościami związanymi z posiadaniem samochodu, a przy tym można w pełni korzystać z pojazdu, przy bardzo niskich ograniczeniach.

Co warto wiedzieć o samochodach na abonament?

Samochód w abonamencie to ciekawa opcja dla każdej osoby, która chce na co dzień podróżować wygodnym, zadbanym i bezpiecznym autem. Przed podpisaniem umowy z wypożyczalnią warto sprawdzić kilka ważnych kwestii, od których może zależeć późniejsze zadowolenie z usługi. Należą do nich:

  • roczny limit kilometrów – każda wypożyczalnia nakłada górny limit kilometrów, jakiego dane auto nie powinno przekroczyć w ciągu roku; warto sprawdzić jego wysokość oraz dowiedzieć się, czy można dopasować limit do swoich potrzeb,
  • dostępne modele aut – w dobrych wypożyczalniach dostępny jest szeroki przekrój modeli samochodów, obejmujący pojazdy od najlepszych na rynku marek; warto poznać pełną ofertę, aby znaleźć wymarzone auto dla siebie,
  • dodatkowe usługi – w ramach abonamentu na auto można także liczyć na dodatkowe usługi, związane z użytkowaniem samochodu; należy do nich np. pełne ubezpieczenie, zapewniane przez wypożyczalnię czy serwisowanie i przeglądy w ASO, dlatego warto sprawdzić, jakie opcje są dostępne w danej ofercie.

Abonament na auto – sprawdź, czy to usługa dla Ciebie