Funkcjonariusze Ogniwa Prewencji Komisariatu Policji w Chojnowie zatrzymali 28 -latka, który pod wpływem narkotyków kierował pojazdem marki Renault. Dodatkowo mężczyzna posiadał przy sobie środki odurzające w postaci marihuany. Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast za kierowanie pod wpływem środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności do lat 2 i zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

W miniony wtorek, około godziny 21:00 policjanci Ogniwa Prewencji z Komisariatu Policji w Chojnowie podczas pełnienia służby w jednej z miejscowości na terenie Gminy Chojnów, zwrócili uwagę na mężczyznę, który prowadząc pojazd marki Renault na widok policjantów gwałtownie zwolnił a następnie przyspieszył. Policjanci zatrzymali kierującego do kontroli drogowej. Zachowanie kierowcy wzbudziło podejrzenie, że może on znajdować się pod wpływem środków odurzających. 28-latek był ospały a jego wypowiedzi były nieskładne i niewyraźnie.

Funkcjonariusze mając przypuszczenie, że może być on pod wpływem narkotyków przeprowadzili  badanie narkotestem, które wykazało, że mężczyzna jest pod wpływem środków odurzających. To jednak nie koniec jego problemów. Policjanci podczas przeszukania pojazdu znaleźli w nim środki odurzające w postaci marihuany. Mieszkaniec Gminy Chojnów został zatrzymany i umieszczony w policyjnym areszcie. Teraz odpowie przed Sądem.

Przypomnijmy w świetle prawa za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast za kierowanie pod wpływem środków odurzających kierowca może trafić do więzienia nawet na 2 lata.

 

sierż. szt.  Anna Tersa

Powiązane wiadomości