Samochody premium nie są tanie. Za wybrane modele musimy zapłacić po kilkaset tysięcy złotych. Jak zatem można sfinansować zakup pojazdu, gdy nie dysponujemy wystarczającymi oszczędnościami? Jest na to kilka sposobów!

Gdy chodzi o komfort i osiągi, samochody klasy premium nie mają sobie równych. To właśnie z tego powodu samochody luksusowe są wybierane tak chętnie również w Polsce. Do wyboru mamy auta klasy premium różnych marek, w tym między innymi Mercedes, BMW, Audi czy Volvo nowe i używane, które możemy kupić dzisiaj także w salonach samochodowych.

Za takie auta premium trzeba zapłacić cenę od około 100 tysięcy złotych wzwyż – do wyboru mamy samochody kombi, SUV czy sedan także w cenach znacznie wyższych. Tylko niektórzy klienci wybierający samochody marki premium mogą pozwolić sobie na zakup takich pojazdów za gotówkę, dlatego też Ci, którzy nie mają wystarczających oszczędności, często wybierają inne metody finansowania.

Za auta luksusowe najczęściej można zapłacić wtedy z pomocą kredytu albo leasingu. Teraz takie propozycje ma dla swoich klientów także każdy dobry salon samochodów luksusowych, na przykład salon Volvo Car Nova z Łodzi, który swoją ofertę na luksusowe auta premium.

Na czym dokładnie polegają te metody finansowania na auta klasy premium? Zapraszamy do sprawdzenia!

Jak sfinansować zakup auta premium?

Auta premium – kredyt samochodowy

Na kredyt samochodowy najczęściej decydują się osoby prywatne, które chcą kupić kombi samochód czy też inny model. Kredyt na auto premium można wówczas uzyskać bezpośrednio w salonie, który oferuje nowe i luksusowe samochody używane, a także sprzedaje akcesoria i części samochodowe Volvo!

Kredyt samochodowy na samochody premium bezpośrednio w salonie jest wygodnym i korzystnym rozwiązaniem. Finansowanie dostaniemy na nowe auta kombi i innych typów oraz na te auta premium używane, w tym także na wyprzedaż rocznika – jest to wyprzedaż samochodów organizowana pod koniec roku.

Aby otrzymać kredyt na auto luksusowe, musimy posiadać odpowiednią zdolność kredową. Gdy w grę wchodzi klasa premium, zdolność ta musi być także dość wysoka, ale wtedy, gdy wybierzemy samochody Volvo używane, w takim przypadku możemy kupić wymarzony model w niższej cenie.

Formalności kredytowe trwają wtedy najczęściej około kwadransa – jeszcze tego samego dnia możemy dowiedzieć się, czy kredyt na wybrane Volvo kombi czy inny model został udzielony!

Auta premium – leasing

Na leasing decydują się Ci klienci, którzy kupują marki premium samochody na firmę. Leasing to forma wynajmu pojazdu – przedsiębiorca może użytkować go w ramach opłat leasingowych.

Leasing możemy wziąć na nowe auto premium samochody używane, czyli na praktycznie wszystkie pojazdy, które oferują salony samochodowe Łódź oraz w innych miastach. Dla firm leasing także jest korzystniejszy finansowo – pozwala na wrzucenie go w koszty.

W przypadku leasingu naprawa Volvo, w tym części Volvo są rozliczane w podobny sposób jak przy posiadaniu pojazdu na własność. Warto wykupić wtedy pełen pakiet polis, aby za Volvo części nie musieć płacić wysokich sum.

Aktualne oferty na kredyty i leasing w salonach można sprawdzić on-line.