Świnoujście to nietypowe polskie miasto, położone całkowicie na wyspach. Doliczyć można się ich ponad 40, z czego zamieszkałe są jedynie trzy - Wolin, Uznam i Karsibór. Dostać można się tu wyłącznie promem, co z pewnością stanowi nie lada atrakcję. Na miejscu czekają na nas wyjątkowo piękne plaże, dwunastokilometrowa promenada i liczne uzdrowiska. Zaletę Świnoujścia stanowi także bliskość Niemiec, gdzie możemy wybrać się chociażby na wycieczkę rowerową. 

Apartamenty na każdą kieszeń

Świnoujście najczęściej wybierają osoby, którym zależy na dostępie do morza i jednocześnie niewygórowanych cenach. Koszty noclegów nad morzem bywają bardzo wysokie, co odstrasza niektórych turystów. Jeśli więc nie chcemy przepłacać, to ten kierunek okażę się rozsądnym rozwiązaniem. Do dyspozycji mamy całe mnóstwo apartamentów na wynajem w Świnoujściu o zróżnicowanym standardzie. Dla przykładu, tanie noclegi znajdziemy na https://www.baltichome.pl/swinoujscie. Do dyspozycji są m.in. noclegi przy samej plaży z zachwycającym widokiem. 

Świnoujście - miejsce na wypad dla całej rodziny

Co zobaczyć w Świnoujściu

Świnoujście zapewnia szereg atrakcji turystycznych. Na pierwszym miejscu znajdują się oczywiście piaszczyste plażę, których tu nie zabraknie. Latem temperatura wody sięga nawet 25 stopni Celsjusza, także nie musimy martwić się o nieprzyjemny chłód. W Świnoujściu nie zabraknie również ciekawych zabytków. Turyści chętnie decydują się na wyprawę na Latarnię Morską. Warto wspomnieć, że jest to największa latarnia znajdująca się na polskim Pomorzu, która sięga aż 68 metrów. Atrakcyjny punkt stanowią także fortyfikacje, w tym przede wszystkim Fort Anioła i Fort Gerharda, gdzie znajdziemy ekspozycje opowiadające o twierdzy Świnoujście. Jeśli w trakcie naszego pobytu pogoda spłata nam figla, nie musimy się martwić. Niemal codziennie organizowane są tu wycieczki promowe. Wybrać może się do Szwecji, Norwegii, Danii czy Finlandii.

Czas na zagraniczne wojaże

Ogromną zaletę położenia Świnoujścia stanowi bliskość Niemiec. Od naszych zachodnich sąsiadów dzieli nas stąd zaledwie kwadrans drogi (w tym czasie dostaniemy się do niemieckiej miejscowości Ahlbeck). To bez wątpienia świetny pomysł na wycieczkę pieszą lub rowerową. W związku z tym, że i Polska i Niemcy znajdują się w UE, granicę przekroczymy bez problemów czy konieczności posiadania paszportu. Można więc powiedzieć, że wczasy w Świnoujściu to niemalże zagraniczne wakacje.

Świnoujście to doskonały miejsce na wypoczynek z rodziną. Dzieciom do gustu przypadnie tu m.in. oceanarium i podziemne miasto. Atrakcji na pewno nie zabraknie, a piękne plaże i uliczki doskonałe na spacery, zagwarantują udany urlop.