Policja Legnica: Legnicka drogówka zatrzymała prawo jazdy kierowcy, który jechał 142 km/h w terenie zabudowanym

2 min czytania

Na celowniku legnickiej drogówki znalazł się kierowca, który zbagatelizowali ograniczenie prędkości w terenie zabudowanym w Legnicy. Kierujący w nocy na obowiązującej prędkości 60” jechał z prędkością 142 km/h. 19-latek stracił prawo jazdy na 3 miesiące, dostał wysoki mandat, a na jego konto wpłynęło 10 punktów karnych. Pamiętajmy, że prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.

Wprowadzone 4 lata temu zaostrzone przepisy ruchu drogowego dot. poruszania się na obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h więcej, skutkuje dla kierującego zatrzymaniem prawa jazdy na okres 3 miesięcy. Niestety bezustannie na naszych drogach nie brakuje amatorów szybkiej jazdy, którzy zapominają, że nadmierna prędkość jest przyczyną wielu tragicznych zdarzeń drogowych.

4 sierpnia 2019 roku o północy policjanci legnickiej drogówki zatrzymali 19-letniego mieszkańca Legnicy, który w terenie zabudowanym na ulicy Piłsudskiego w Legnicy jechał VW Pasatem z prędkością 142 km/h czyli aż o 82 km/h więcej niż wynosi dopuszczalna prędkość. Kierowca za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym i 10 punktami karnymi. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy.

Apelujemy do kierowców o wyobraźnię, ostrożność i rozwagę. Pamiętajmy, że skrajnie nieodpowiedzialne zachowania, w tym nadmierna prędkość, mogą doprowadzić do tragicznych w skutkach wypadków. Jak szybko rośnie wskazówka Twojego szybkościomierza, tak nasze szanse na przeżycie w zdarzeniu drogowym maleją. Noga z gazu !!!

mł .asp. Jagoda Ekiert

Komenda Miejska Policji w Legnicy, http://www.legnica.policja.gov.pl/, http://www.legnica.policja.gov.pl/pl/aktualnosci/wiadomosci/biezace_informacje/legnicka_drogowka_zatrzymala_prawo_jazdy_kierowcy__ktory_jechal_142_km_h_w_terenie_zabudowanym_

Autor: krystian