Funkcjonariusze z Wydziału Do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Legnicy zatrzymali poszukiwanego przez sąd 34-latka. Kryminalni z legnickiej komendy podczas pracy z zatrzymanym, udowodnili mu jeszcze dokonanie dwóch kradzieży i kradzieży z włamaniem w warunkach recydywy. Za kradzież z włamaniem w warunkach powrotu do przestępstwa grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Legnicy zatrzymali 34-latka poszukiwanego przez sąd celem odbycia kary 2 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności.

Kryminalni podczas pracy z zatrzymanym udowodnili mu dokonanie kradzieży portfela z dokumentami i pieniędzmi w kwocie 1500 zł. oraz kradzieży z włamaniem w postaci kilkunastokrotnego posłużenia się skradzioną kartą bankomatową.

Mężczyzna usłyszał również zarzut kradzieży 13 sztuk firmowych koszulek o wartości ponad 500 zł. z jednego z legnickich sklepów.

34-latek był już karany za tego typu przestępstwa. W myśl Kodeksu Karnego, „jeżeli sprawca skazany za przestępstwo umyślne na karę pozbawienia wolności popełnia w ciągu 5 lat po odbyciu co najmniej 6 miesięcy kary umyślne przestępstwo podobne do przestępstwa, za które był już skazany, sąd może wymierzyć karę przewidzianą za przypisane sprawcy przestępstwo w wysokości do górnej granicy ustawowego zagrożenia zwiększonego o połowę”. W związku z powyższym za kradzież z włamaniem w warunkach recydywy grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

 

st. sierż. Anna Tersa


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.