Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Legnica

Nowotwory wymagają szybkiej diagnostyki i leczenia. Niestety, państwowa służba zdrowia nie zawsze jest w stanie zapewnić pacjentowi najlepszą opiekę. Czy warto wtedy zdecydować się na wizytę prywatnie?

Choroby nowotworowe to poważny problem także w Polsce. Dotykają zarówno starszych, jak i młodszych osób, kobiet oraz mężczyzn, osoby żyjące zdrowo, a także te, które nie prowadzą zdrowego trybu życia.

Gdy pojawiają się problemy, potrzebny będzie specjalista taki jak onkolog Pruszków jest jednym z wielu miast w Polsce, gdzie można się do niego zapisać. To możliwe zarówno na NFZ, jak również prywatnie, na przykład w gabinecie w klinice Progress Clinic.

Czy lepiej iść do specjalisty takiego jak onkolog na NFZ, a może prywatnie? Sprawdź z naszym artykułem!

Onkolog Pruszków – wizyta na NFZ

Osoby posiadające opłacone ubezpieczenie zdrowotne mogą korzystać z usług medycznych w ramach NFZ bezpłatnie – dotyczy to także dziedziny takiej jak onkologia.

Aktualnie NFZ realizuje specjalny program szybkiej terapii onkologicznej, który ma na celu ułatwienie diagnostyki i szybsze rozpoczęcie leczenie przez pacjentów. Niestety, zdarza się, że nawet w ramach tego programu onkolog Grodzisk Mazowiecki czy w innej miejscowości nie może przyjąć nas w krótkim terminie – czasami trzeba czekać nawet kilka miesięcy.

Dużą zaletą leczenia na NFZ jest szeroka dostępność zróżnicowanych specjalistów, w tym takich jak:

  • chirurg onkolog Pruszków
  • dermatolog onkolog Pruszków
  • ginekolog onkolog Pruszków

Pacjenci mogą także korzystać z badań oraz zabiegów bezpłatnie – w ramach opłaconej składki zdrowotnej. W przeciwnym przypadku musieliby liczyć się z bardzo wysokimi kosztami diagnostyki oraz leczenia. Wobec tego w skomplikowanych przypadkach leczenie najczęściej powadzone jest na NFZ.

Onkolog Pruszków – lepiej na NFZ czy prywatnie?

Onkolog Pruszków – wizyta prywatnie

Do lekarza takiego jak onkolog możemy udać się również na wizytę prywatną. Powstaje coraz więcej gabinetów, w których przyjmują prywatnie onkolodzy Pruszków jest jedną z miejscowości, gdzie można z nich skorzystać.

Największą zaletą wizyt prywatnych jest krótki czas oczekiwania w kolejce – zamiast kilku miesięcy do onkologa można dostać się nawet w kilka dni, gdy pojawia się nagląca potrzeba.

Prywatny onkolog może wysłać pacjenta na odpowiednie badania, także te prywatne, czyli czas oczekiwania w kolejce będzie wtedy minimalny. Następnie może od razu je zinterpretować i zalecić odpowiednie postępowanie. Leczenie może być prowadzone następnie w oparciu o klinikę prywatną albo szpital publiczny, gdy pacjent posiada ubezpieczenie zdrowotne.

Gdy wymagany zabieg nie jest złożony, leczenie także można wykonać prywatnie, na przykład może być to wycięcie drobnej zmiany. Wówczas koszty nie są bardzo wysokie, a na termin nie trzeba czekać miesiącami.

Zatem jeśli pojawia się wybór – onkologia Pruszków NFZ czy prywatnie, wielu pacjentów decyduje się na początku na wizyty prywatne, a potem na kontynuowanie leczenia na NFZ, gdy jest ono wymagające i kosztowne. Jeśli chodzi jednak o przypadki mniej skomplikowane, które nie wymagają długotrwałej hospitalizacji, skomplikowanego leczenia operacyjnego, można także zdecydować się na zabiegi prywatne – czas oczekiwania będzie wtedy znacznie krótszy niż w przypadku państwowej opieki zdrowotnej.