Na 60 tys. złotych strat z tytułu nieopłaconego podatku akcyzowego naraził Skarb Państwa zatrzymany mężczyzna przez policjantów Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Legnicy działających wspólnie z funkcjonariuszami Placówki Straży Granicznej w Legnicy. Funkcjonariusze w trakcie przeszukania punktu sprzedaży oraz pomieszczeń użytkowanych przez 50-latka ujawnili w sumie blisko 40 000 sztuk papierosów, 32 kg tytoniu oraz 15 litrów spirytusu bez polskich znaków akcyzy. Zatrzymanym poza przepadkiem zabezpieczonego mienia grozi kara do 3 lat pobawienia wolności oraz wysokie kary grzywny.

Funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Legnicy prowadząc czynności operacyjne wspólnie z funkcjonariuszami Placówki Straży Granicznej w Legnicy na terenie powiatu legnickiego ustalili, że mężczyzna może posiadać znaczne ilości wyrobów bez polskich znaków akcyzy skarbowej.

Wczoraj 18 kwietnia br., wyniku podjętych działań w tej sprawie funkcjonariusze zatrzymali w punkcie handlowym na terenie miasta mężczyznę w wieku 50 lat. Kryminalni w skrytkach znajdujących się na terenie stoiska należących do zatrzymanego ujawnili blisko 2 tys. paczek papierosów, 32 kg tytoniu oraz 15 litrów spirytusu bez znaków akcyzy skarbowej.

Zatrzymany w tej sprawie mężczyzna to mieszkaniec Legnicy. Łączne straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconego podatku akcyzowego, w tej sprawie funkcjonariusze oszacowali na kwotę 60 tys. złotych.

Zgodnie z przepisami kodeksu karnego skarbowego za tego typu przestępstwo, sprawcom poza przepadkiem zabezpieczonego mienia grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka kara grzywny.

 

st. sierż. Anna Tersa

 

 

Galeria Legniccy funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 40 000 papierosów i 32 kg tytoniu oraz 15 litrów spirytusu bez polskich znaków akcyzy

Powiązane wiadomości