Policjantka z legnickiej drogówki sierż. szt. Iwona Danielewicz wraz z Jarosławem Patronem - Oficerem Rowerem z Urzędu Miasta Legnica odwiedzili milusińskich w Przedszkolu Miejskim nr 8 w Legnicy. Pogadanka miała na celu przygotować dzieci do zbliżającego się sezonu rowerowego i promować bezpieczne zachowania na drodze.

Wiosna już kilka dniu temu zawitała do kalendarzy, a wraz z nią na drogach pojawiło się więcej rowerów. Aby przygotować dzieci do bezpiecznej jazdy policjantka Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy sierż. szt. Iwona Danielewicz wraz z Panem Jarosławem Patronem – Oficerem Rowerowym Urzędu Miasta Legnica spotkali się z kolejnymi uczestnikami kampanii „Rowerowy Maj”.

Tym razem specjaliści od rowerów odwiedzili Przedszkole Miejskie nr 8 w Legnicy. Z milusińskimi rozmawiano o przepisach ruchu drogowego i zagrożeniach, jakie mogą spotkać najmłodszych rowerzystów. Szczególną uwagę zwrócono na odpowiednie przygotowanie do jazdy oraz na niezbędne wyposażenie roweru, które znacząco wpływa na bezpieczeństwo jazdy.

Policjantka opowiedziała również, jak ważną rolę odgrywają elementy odblaskowe umieszczone na odzieży wierzchniej. Pan Jarosław Patron pokazał dzieciom w jakie elementy powinien być wyposażony każdy rower oraz jak ważną rolę odgrywa kask ochronny.

Na zakończenie jak zwykle przy takich spotkaniach było dużo pytań do Pani policjantki, na które sierż. szt. Iwona Danielewicz stara się udzielić wyczerpujących odpowiedzi.

mł.asp. Jagoda Ekiert

Powiązane wiadomości