Policja ujawnia narkotyki podczas kontroli opiekuńczej w Legnicy
Policjanci z Legnicy przeprowadzili kontrolę opiekuńczo-wychowawczą w jednym z mieszkań, która zakończyła się nieoczekiwanym odkryciem. W trakcie wizyty funkcjonariusze natrafili na znaczne ilości marihuany, a małoletnie dziecko zostało decyzją sądu umieszczone w pieczy zastępczej.

Interwencja policji w sprawie opieki nad dzieckiem

Wczoraj około godziny 14:00, funkcjonariusze Wydziału ds. Nieletnich i Patologii udali się do jednego z mieszkań w celu sprawdzenia sytuacji opiekuńczo-wychowawczej 4-letniego chłopca. Była to standardowa procedura mająca na celu upewnienie się, że dziecko jest w bezpiecznym i odpowiednim środowisku.

Nieoczekiwany zapach marihuany

Kiedy ojciec chłopca otworzył drzwi, policjanci natychmiast wyczuli charakterystyczny zapach marihuany unoszący się z wnętrza mieszkania. To odkrycie zmieniło przebieg interwencji, która miała początkowo dotyczyć jedynie sprawdzenia warunków opieki nad dzieckiem.

Zabezpieczenie narkotyków i zatrzymanie ojca

Na pytanie funkcjonariuszy o posiadanie środków odurzających, 49-letni mieszkaniec Legnicy przyznał, że posiada marihuanę i wskazał miejsce jej przechowywania. Policjanci zabezpieczyli kilkanaście gram suszu. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

Decyzja sądu o pieczy zastępczej

W związku z zaistniałą sytuacją, małoletnie dziecko decyzją sędziego zostało umieszczone w pieczy zastępczej. Jest to standardowa procedura w przypadkach, gdy istnieje zagrożenie dla zdrowia lub życia dziecka w dotychczasowym miejscu zamieszkania.

Konsekwencje prawne za posiadanie narkotyków

Przypominamy, że za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Policja apeluje do mieszkańców o zgłaszanie wszelkich podejrzeń dotyczących posiadania lub handlu narkotykami, aby wspólnie przeciwdziałać tego typu przestępstwom.


Według informacji z: Policja Legnica